chrome firefox opera safari iexplorer

Ліна Костенко перериває свій тур по Україні (доповнено)

10 лютого 2011 о 10:49

Її зустрічі з читачами Кривого Рога та Острога відсуваються на невизначений термін, а львівські зустрічі — скасовуються.

Про своє рішення Ліна Костенко сповістила 9 лютого Іванові Малковичу, директорові видавництва «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА». Каталізатором такого рішення видатної письменниці стали «провокативні інсинуації деяких львівських письменників, журналістів та діячів театру», — повідомляється на сайті видавництва.

Видавництво «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА» просить вибачення у всіх прихильників творчості Ліни Костенко у Кривому Розі, Львові та Острозі, які так щиро чекали на ці зустрічі.

Після надуспішних вечорів у Рівному та Києві, які пройшли у дивовижно енергетичній атмосфері, апофеозом творчого туру Ліни Костенко у рамках презентації роману «Записки українського самашедшого» стала зустріч у Харківському оперному театрі, на якій були присутні близько 2 000 читачів, а ще понад 1 000 не змогли поміститися в залі.

«До нашого Оперного приїжджали примадонни опери і балету, зірки естради й кіно, — захоплено розповідала директорка театру, — але такого ажіотажу Харківська опера ще не бачила».

У всіх містах туру бажаючих потрапити на зустрічі було набагато більше, ніж могли вмістити зали. «Хоч проводь презентації на стадіонах», — жартували організатори.

Дорогою до Києва було багато шляхетних планів щодо нових творчих зустрічей...

«Але тепер я знову буду спілкуватися зі своїми читачами переважно через свої книжки», — повідомила Ліна Костенко.

Розуміючи й поділяючи обурення свого автора, видавництво все ж сподівається, що в майбутньому з'являться можливості запланувати нові зустрічі Ліни Костенко з її солідарними і вдячними читачами.

«Я всіляко намагався переконати Ліну Василівну не переривати туру, — зазначає Іван Малкович, — я зокрема сказав: «Ліно Василівно, ви ж бачите, що ви, мов той криголам, проламуєте штучно створену кригу українського відчуження... «Так, я згодна, як криголам, пробивати кригу, хоч це й дуже холодно, — відказала Ліна Костенко, — я згодна пробивати стіну, але криголами не плавають у болоті...»

За інформацією ZAXID.NET, львів’яни, які придбали квитки на зустріч з українською поетесою Ліною Костенко у театрі ім. Марії Заньковецької, у зв’язку зі скасуванням візиту зможуть до 19 лютого здати квитки до кас, або ж піти за цими квитками на прем’єру вистави «Невольник» 5 березня.

Про це у коментарі повідомила 10 лютого керівник бюро прес-служби театру Олеся Галканова.

«Нам дуже шкода, що керівництво видавництва «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА» скасувало приїзд Ліни Костенко до Львова. У зв’язку з цим ми скасовуємо заньківчанський вечір за її участі у нашому театрі», – повідомила Олеся Галканова.

На запитання, якою буде ситуація з квитками, якім купили львів’яни на цю зустріч, вона зазначила: «Це таке болюче запитання, яке цікавить усіх. Тут є два варіанти. Перший: у нас 5 березня відбудеться прем’єра «Невольника» на великій сцені і люди, які забажають піти на цю виставу на 5 число, можуть лишити ті квитки, які мають на зустріч з Ліною Костенко, і прийти до нас на виставу. Якщо ж люди на мають можливості чи не мають бажання йти на прем’єру, то можуть здати квитки до 19 лютого за місцем їх придбання».

Щодо офіційної інформації, поданої на сайті видавництва «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА» про те, що Костенко не приїде до Львова через «провокативні інсинуації деяких львівських письменників, журналістів та діячів театру», Галканова зауважила: «Позиція театру полягає в тому, що оскільки в Україні є свобода слова, журналісти можуть писати все, що вважають за потрібне. А наскільки це позитивно чи негативно, – це інше питання. Ми не можемо це коментувати, ми нікому не казали, що і як писати. Щодо офіційного прес-релізу на сайті видавництва, про повідомлення журналістів, про реакцію наших львівських митців, письменників, про це треба питатися у них, ми в це не вмішувались. Це їхня позиція».

16 квітня

Інші дати
Феодосій Федченко
1911 –  український метролог, фізик-експериментатор. Створив найточніший маятниковий годинник – астрономічний годинник Федченка (АГФ), яким оснащено більшість обсерваторій, станцій метро і телецентрів країн колишнього СРСР.
Розгорнути
Народився Борис Возницький
(1926, с. Ульбарів Рівненської обл. - 2012) - український мистецтвознавець, академік Української академії мистецтв, Герой України, лауреат Національної премії ім. Т. Шевченка, заслужений працівник культури України та Польщі, президент Українського національного комітету Міжнародної ради музеїв (ІСОМ), доктор honoris causa.
Розгорнути
Народилася Христина Алчевська (Журавльова)
(1841, м.Борзна Чернігівська область – 1920) - український педагог, організатор народної освіти, популяризатор української мови, народної пісні, творчості Тараса Шевченка. У своїй садибі у Харкові у 1899 році встановила перший у світі пам»ятник Тарасу Шевченку.
«Людина, яка в час масової безграмотності, працю задля просвіти народу зробила девізом свого життя і залишилася вірною тому девізові”. (Микола Сумцов про Христину Алчевську)
Розгорнути

Новини Дивитися всі

Loading...