У с. Лип'янка, що на Черкащині, відзначили 100-річний ювілей свого видатного земляка, скульптора, колекціонера, етнографа, громадського діяча Івана Гончара.
Центральною подією вшанувань стало відкриття садиби-музею митця саме в батьківській хаті Івана Гончара. Її прийняла на баланс сільська рада, і після ремонту тут розпочалося створення експозиції.
На урочистості до Лип'янки приїхали прийомний син Івана Макаровича, художник Петро Гончар, його дружина — народна артистка України Ніна Матвієнко та делегація Національного центру народної культури (НЦНК) "Музей Івана Гончара".
І саме з Лип'янки почався цьогорічний районний мистецький фестиваль, який присвячений ювілеєві Івана Гончара та 20-річчю незалежності України. А сцена сільського будинку культури об'єднала виконавців Лип'янки, Шполи і столичних митців.
Нагадаємо, що у київському музеї Івана Гончара розпочалася виставка до 100-річчя з його дня народження.
Довідка
Гончар Іван Макарович (1911—1993) — скульптор, живописець, графік, етнограф, збирач українського народного мистецтва та предметів побуту.
У 1959 році відкрив у своєму будинку у Києві фактично приватний музей, де демонстрував зібрані ним колекції. За кілька років будинок Гончара став одним із найвідвідуваніших місць у Києві, де збиралися шістдесятники й куди приходили закордонні гості.
Очевидці пригадують, що навіть державні туристичні організації таємно водили до нього іноземців, які, незадоволені рівнем представлення національної культури в офіційних музеях, просили показати їм «справжню Україну».