chrome firefox opera safari iexplorer

Для іноземних артистів запровадять гастрольний збір?

24 березня 2011 о 14:38

Міністр культури Михайло Кулиняк сподівається, що Верховна Рада введе гастрольний збір для іноземних артистів до кінця 2011 року. Про це він повідомив в інтерв`ю газеті «Коммерсант».

«Сподіваюся, що зміни до закону «Про гастрольні заходи» буде прийнято Верховною Радою до кінця 2011 року», – сказав міністр.

За його словами, пропонується ввести гастрольний збір у розмірі від 1% до 5%. Розраховуватися він буде, виходячи з аншлагової вартості гастрольного заходу. Для заходів за участю творчих колективів і окремих виконавців театрального, академічного, народного музичного мистецтва – 1%, для гастролей естрадних, циркових колективів і окремих виконавців у цих жанрах – 3%, а 5% відраховуватимуть за шоу-програми нічні клуби, вар`єте, кафе, ресторани.

«Отримані кошти направлятимуть у Державний спецфонд підтримки гастрольної діяльності вітчизняних театральних колективів і окремих виконавців», – додав М.Кулиняк.

Відповідаючи на запитання, чи не боїться він, що концертні агентства, які везуть до нас іноземних артистів, через великі відрахування не зможуть працювати, міністр сказав: «Не боюся. Дивіться, середня аншлагова вартість залу оперного театру становить близько 80 тис. грн., а 5% від цієї суми – 4 тис. грн. Як ви думаєте, організатори гастролей зможуть заплатити до бюджету таку суму з урахуванням того, що квитки на концерт якогось відомого виконавця коштують мінімум 500-1000 грн.? Так, зможуть! Їхні заперечення пояснюються тим, що зазвичай концертні агентства показують збитки, а після введення гастрольного збору продемонструють свої доходи й вийдуть із тіні».

23 листопада

Інші дати
23 листопада відзначають:
  • День без покупок.
  • Чорна п’ятниця.
Розгорнути
Олександр Івченко
1903 – авіаконструктор, керівник розробки поршневих, пізніше турбореактивних двигунів для багатьох типів літаків, в т. ч. і літаків Як-40 і Ан-24. 1959 р. створив і очолив самостійне дослідне підприємство – Запорізьке машинобудівне конструкторське бюро «Прогрес», з 1963 – його генеральний конструктор.
Розгорнути
Народився Микола Бунге
(1823, м.Київ – 1902) – вчений-економіст, державний діяч. Голова Кабінету Міністрів Російської імперії з 1887 до 1895 рр. За його керування бюджет вперше дістає статус документу обов'язкового до виконання всіма відомствами. У 1887 році добився скасування подушної податі з селян, за його ініціативою введено правила, що регламентували умови праці фабричних працівників. Підтримка М.Бунге розвитку індустрії України, іноземні інвестиції подвоїли видобуток вугілля в Донбасі та активно розвивали залізорудну промисловість Криворіжжя.
Розгорнути
Народився Микола Носов
(1908, м.Київ – 1976) – радянський письменник, автор знаменитої трилогії «Незнайко».
Розгорнути