chrome firefox opera safari iexplorer

Мінкульт визначився із гастрольним збором для іноземних артистів

07 квітня 2011 о 15:56

У Міністерстві культури доопрацьовано нову редакцію проекту закону «Про внесення змін до закону України «Про гастрольні заходи в Україні».

Як стало відомо ZN.UA, згідно з документом буде встановлено нову оплату за оформлення та видання свідоцтв на проведення гастрольних акцій у нашій країні.

Тобто, за оформлення і видання свідоцтва на проведення гастрольного заходу (окрім благодійних, а також тих акцій, які проходять за участю українських національних, державних чи комунальних установ культури) стягується оплата у таких розмірах:

  • для гастрольних акцій за участю творчих колективів та окремих виконавців у жанрах театрального, академічного, музичного, народного, фольклорного мистецтва — 1% від аншлагової вартості гастрольного заходу.
  • для гастрольних заходів за участю естрадних, циркових колективів, а також окремих артистів у цих жанрах — 3% від аншлагової вартості заходу.

У той же час 5% від аншлагової вартості (такого ж гастрольного заходу) передбачено для шоу-програм усіх видів. У тому числі і в нічних клубах, у вар'єте, у ресторанах, у кафе, інших розважальних закладах — за участю колективів та окремих виконавців.

У новій редакції документа передбачено норму, згідно з якою на території України оплату за оформлення та видання свідоцтв на проведення гастрольних заходів здійснює безпосередній організатор таких акцій.

А самі свідоцтва може бути видано Міністерством культури Автономної республіки Крим, Управліннями обласних — з Київської та Севастопольської — міських державних адміністрацій.

А кошти, отримані після оплати за оформлення і видання таких свідоцтв будуть направлятися до Державного спеціалізованого фонду підтримки гастрольної діяльності вітчизняних творчих колективів і окремих виконавців.

24 жовтня

Інші дати
24 жовтня святкують:
  • День Організації Об’єднаних Націй (День ООН).
  • Всесвітній день інформації про розвиток.
Розгорнути
Народився Микола Біляшівський
(1867, м. Умань – 1926) – український археолог, етнограф, мистецтвознавець, музейний діяч. Один із засновників та дійсний член Української Академії Наук. В 1902-1923 роках - організатор і директор Київського міського художньо-промислового і наукового музею (тепер Національний художній музей України).
Розгорнути
День пам’яті Лук’яна Кобилиці
(1812, смт. Путила, Чернівецька область – 1851) – український громадсько-політичний діяч, керівник селянських повстань 40-х років 19 ст. на Путильщині (Буковині). Очолив виступи селян 22 громад, які рішуче відмовлялися відробляти панщину, самочинно переобрали сільську старшину, висунули вимоги відкриття українських шкіл, вільного користування лісами і пасовиськами. Як депутат австрійського парламенту виступив за надання політичної автономії Буковині і приєднання її до Галичини, вимагав скасування кріпацтва і передачу селянам землі без викупу.
Розгорнути