chrome firefox opera safari iexplorer

Лікарі опановують практику «сортування» постраждалих

28 березня 2011 о 10:11

Загалом на Євро-2012 працюватиме близько 4 тисячі медичних працівників й 1 тисяча помічників лікарів. Вони будуть готові надати усі види медичної допомоги – від першої невідкладної на місці події до високоспеціалізованої у стаціонарі лікарні.

Про це повідомила начальник відділу організації медичного забезпечення Євро-2012 МОЗ Світлана Синельник в інтерв’ю «Інформаційному центру «Україна-2012».

За її словами, тренування медичного персоналу до Євро проходять вже другий рік у всіх приймаючих містах. У 2011 році навчання носить більш практичний характер. «Спільно з іншими екстреними службами та структурами щонайменше двічі на рік у містах, які приймають Євро, моделюють надзвичайні ситуації на стадіонах, у фан-зонах, на автошляхах», — зазначила Світлана Синельник.

Вона також повідомила, що українські лікарі зараз опановують досвід «сортування» постраждалих. «Це новий для нас досвід роботи, але є типовим у міжнародній практиці під час масових ушкоджень й передбачений у концепції підготовки до Євро», — зазначає Світлана Синельник.

За її словами, при «сортуванні» постраждалих розділяють на 4 групи за важкістю травм. Кожен лікар за хвилину має визначити важкість ураження людини. На руку потерпілому одягають кольоровий браслет: червоний — під загрозою життя, жовтий та зелений — відповідно тяжко і легко поранений чи хворий та чорний — немає шансів на життя.

Розділивши на групи, медики починають працювати із постраждалими й водночас розгортається весь мобільний госпіталь. Так лікарі зможуть швидкої й адекватно надати допомогу всім постраждалим одночасно й оперативно доставити у медичні заклади.

Щодо мовної підготовки, то, за словами представниці МОЗ, проводити спеціальні навчання для медпрацівників не планується. «На Євро задіємо лікарів, які вже володіють іноземними мовами, студентів старших курсів й випускників медвузів, які стануть помічниками-перекладачами. Тож мовного бар'єру з пацієнтами не виникне», — вважає Світлана Синельник.

«Рідна країна»

2 жовтня

Інші дати
2 жовтня відзначають:
  • Міжнародний день соціального педагога.
  • Міжнародний день ненасильства.
Розгорнути
Богдан Стельмах 
1943 – український поет. Його вірші «Перший сніг», «Пшеничне перевесло», «Колиска вітру», «Запроси мене у сни», «Тільки раз цвіте любов» з музикою Івасюка й Білозіра стали загальнонаціональними шлягерами у виконанні гуртів Ватра, Океан Ельзи та Плач Єремії, виконавців Руслани й Олександра Пономарьова, Софії Ротару і Василя Зінкевича.
Розгорнути
Михайло Жук
1883 – український живописець, майстер станкової грамоти та кераміки. Автор робіт «Дівчина в кріслі», «Гуцул», «Портрет батька», хрестоматійних портретів М. Вороного, Г Нарбута, О. Мурашка.
Розгорнути
Михайло Іванов
1871 – український учений-тваринник, педагог, засновник експериментальних зоотехнічних станцій у заповіднику Асканія-Нова.
Розгорнути
Народився Йосип Бокшай
(1891, с. Кобилецька Поляна Закарпатської області. - 1975) - український живописець, майстер пейзажу. Спільно з А. Ерделі вперше на Закарпатті організував художню школу. Автор картин "Озеро в горах", "Синевир", "Полонина Рівна", "Зустріч на полонині"
Розгорнути
Народився Денис Січинський
(1865 - 1909) – композитор і хоровий диригент, перший професор музики у Галичині, музично-громадський діяч, педагог.
Розгорнути
Народився Іван Багряний
(1907 – 1963), український поет, прозаїк, публіцист, політичний діяч. Автор романів «Сад Гетсиманський», «Тигролови», поеми «Гуляй-Поле». Лауреат Державної премії імені Тараса Шевченка (посмертно).
«Перейшов усі світи я — Є прекрасних мов багато, Але п е р ш о ю, як Мати, Серед мов одна лиш ти є. Ти велична і проста. Ти стара і вічно нова. Ти могутня, р і д н а м о в о ! Мово — пісня колискова. Мова — м а т е р і у с т а.» («Рідна Мова», 1937)
Розгорнути