chrome firefox opera safari iexplorer

Перебудову Михайлівської церкви XVII ст. у Переяславі зупинено

10 березня 2011 о 10:58

У відповідь на звернення Заступника Голови Верховної Ради України Миколи Томенка стосовно зведення надбудови до пам’ятки архітектури Свято-Михайлівської церкви, що знаходиться у Національному історико-етнографічному заповіднику «Переяслав», Міністерство культури і туризму України поінформувало, що заповіднику видано припис з вимогою негайного припинення будь-яких будівельних робіт на будівлі пам'ятки архітектури і містобудування національного значення — Михайлівській церкві.

Окрім того, на сьогоднішній день створюється робоча група з перевірки факту проведення несанкціонованих будівельних робіт на будівлі Михайлівської церкви та забезпечення вирішення зазначеного питання відповідно до вимог законодавства про охорону культурної спадщини.

Нагадаємо, що унікальна пам’ятка архітектури загальнодержавного значення — Михайлівська церква XVII ст., яка не має аналогів в українській архітектурі, входить до складу заповідника «Переяслав». З 1959 року у будівлі цієї церкви розміщувався Музей українського одягу Середньої Наддніпрянщини.

Задовольняючи звернення релігійної громади, наказом Міністерства культури і туризму України від 1 квітня 2010 року будівля Михайлівської церкви передана у спільне користування заповідника та церковної громади Московського патріархату.

З метою забезпечення збереження цієї пам’ятки, її монументального живопису та декоративного оздоблення, інших історико-культурних цінностей, які знаходять в цій споруді, передбачався особливий режим її використання.

Проте, нещодавно було розпочато незаконне зведення надбудови до визначної пам’ятки архітектури національного значення, що є грубим та неприпустимим порушенням особливого охоронного режиму культурної спадщини.

 

«Рідна країна»

19 квітня

Інші дати
Мар’ян Крушельницький
1897 – український актор, режисер. Один із фундаторів українського театру.
Розгорнути
Народився Марко Бараболя (Рознійчук Іван Федорович)
(1910, с.Ділове Закарпатська область - 1945) - український письменник-сатирик, «королем закарпатського гумору» називали його сучасники.
«Не сумуйте, полонини ! Засихайте, сльози! Зацвітайте, черемшини! Смійтесь, верболози» (Марко Бараболя)
Розгорнути