chrome firefox opera safari iexplorer

На місці Десятинної церкви буде музейний комплекс?

28 лютого 2011 о 12:50

Голова Київської міської державної адміністрації Олександр Попов підписав розпорядження про оголошення «бліц-конкурсу» на кращу концепцію «відновлення Десятинної церкви».

Про це повідомляє прес-служба КМДА.

Йдеться про відновлення пам'ятки археології національного значення «Дитинець стародавнього Києва VIII-X ст. з фундаментом Десятинної церкви X ст.».

Умови конкурсу передбачають консервацію та сучасну музеєфікацію автентичних залишків та слідів церкви Богородиці (Десятинної), створення архітектурного ансамблю з інфраструктурою музейного комплексу.

Конкурс проводиться з 25 лютого до 25 квітня 2011 року, підведення підсумків конкурсу відбудеться до 29 квітня поточного року.

Виставка конкурсних робіт буде експонуватись у приміщенні Будинку архітектора на вул. Б. Грінченка, 7 протягом 2-х тижнів після завершення терміну подачі робіт.

«Важливо передбачити можливість проведення подальших науково-археологічних та історико-культурних досліджень давніх поселень епохи неоліту та залізного віку, цитаделі давнього Києва Х ст., некрополю X та XI століть, залишків княжих палаців, слідів перших етапів формування державності на Київській Русі із єдиної для всіх слов'янських народів Східної Європи духовної та символічної цінності — церкви Богородиці (Десятинної) X — XIII ст.», — йдеться в розпорядженні.

Також стоїть завдання створити належні умови для відкритого екскурсійного відвідування усього комплексу пам'яток історико-культурної спадщини всесвітнього значення, відправлення релігійних потреб громадян та проведення інших заходів.

Крім того, необхідно визначити доцільну пішохідно-транспортну схему навколо пам'ятки, віднайти краще рішення щодо комплексного благоустрою, озеленення, екологічного оздоровлення і нічного освітлення території.

Як відомо, у п'ятницю міністр культури Михайло Кулиняк заявив, що на території залишків Десятинної церкви не планується будівництво нових церков.

Раніше головний архітектор Києва Сергій Целовальник заявляв, що на місці Десятинної церкві у Києві планується побудувати новий храм Московського патріархату.

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути