chrome firefox opera safari iexplorer

Сьогодні розпочинають консервацію залишків Десятинної церкви

23 грудня 2011 о 07:22

23 грудня об 11.00 будуть розпочаті роботи з тимчасової консервації Старокиївської гори із залишками фундаментів Десятинної церкви на території пам’ятки археології національного значення.

Роботи проводитиме КП «Дирекція реставраційно-відновлювальних робіт» згідно з розпорядженням голови Київської міської державної адміністрації Олександра Попова, повідомляє Сайт київської міської влади. 

Роботи будуть розпочаті і завершені протягом тижня. Тимчасова консервація буде здійснюватися за участю науковців та під їхнім безпосереднім контролем. До висвітлення робіт зі збереження фундаменту Десятинної церкви запрошуються засоби масової інформації.

Відповідно до розпорядження, виданого на основі спільного протокольного рішення керівників Міністерства культури України, Київської міської державної адміністрації та Інституту археології Національної академії наук України, комунальне підприємство «Дирекція реставраційно-відновлювальних робіт» визначена замовником здійснення консервації, музеєфікації та завершення археологічних досліджень Дитинцю стародавнього Києва VIII-X ст.ст. з фундаментом Десятинної церкви X ст.

Нагадаємо, що вперше питання про необхідність терміново вирішувати питання збереження залишків фундаменту Десятинної церкви було порушено під час відвідування пам’ятки головою КМДА Олександром Поповим 25 листопада. У розмові з очільником міста члени археологічної експедиції, які досліджували Дитинець, зазначили, що з огляду на стан фундаменту, наразі потрібно терміново рятувати історичну святиню. Голова КМДА погодився з науковцями та пообіцяв вирішити питання.

«Позиції релігійних діячів та науковців-археологів збігаються: фундамент Десятинної церкви обов’язково має бути збережений. Не можна його залишити у такому стані навіть на одну зиму», – підкреслив Олександр Попов. Він також повідомив, що місто готове здійснити роботи зі збереження фундаменту Десятинної церкви.

28 листопада на прес-конференції за участю академіка НАНУ, директора Інституту археології НАНУ Петра Толочка, заступника директора Інституту археології НАНУ, начальника архітектурно-археологічної експедиції Гліба Івакіна було оприлюднено акт огляду технічного стану пам’ятки. Згідно з експертною оцінкою фахівців на даний момент стан фундаменту Десятинної церкви визнано незадовільним.

Науковці звернулися до центральних органів влади з проханням сприяти керівництву Києва у вирішенні питання збереження фундаменту.

«Якщо ми цього негайно, буквально в найближчі дні, не зробимо, а ми бачимо, що вже на порозі зима, то ми втратимо цінну пам’ятку», – попередив Петро Толочко.

24 жовтня

Інші дати
24 жовтня святкують:
  • День Організації Об’єднаних Націй (День ООН).
  • Всесвітній день інформації про розвиток.
Розгорнути
Народився Микола Біляшівський
(1867, м. Умань – 1926) – український археолог, етнограф, мистецтвознавець, музейний діяч. Один із засновників та дійсний член Української Академії Наук. В 1902-1923 роках - організатор і директор Київського міського художньо-промислового і наукового музею (тепер Національний художній музей України).
Розгорнути
День пам’яті Лук’яна Кобилиці
(1812, смт. Путила, Чернівецька область – 1851) – український громадсько-політичний діяч, керівник селянських повстань 40-х років 19 ст. на Путильщині (Буковині). Очолив виступи селян 22 громад, які рішуче відмовлялися відробляти панщину, самочинно переобрали сільську старшину, висунули вимоги відкриття українських шкіл, вільного користування лісами і пасовиськами. Як депутат австрійського парламенту виступив за надання політичної автономії Буковині і приєднання її до Галичини, вимагав скасування кріпацтва і передачу селянам землі без викупу.
Розгорнути