chrome firefox opera safari iexplorer

З 9 березня судові рішення будуть виконуватися по-новому

04 березня 2011 о 14:07

З 9 березня 2011 року набирає чинності Закон України Про внесення змін до Закону України Про виконавче провадження та деяких інших законодавчих актів України щодо вдосконалення процедури примусового виконання рішень судів та інших органів (посадових осіб).

Міністр юстиції Олександр Лавринович повідомив, що цим законом викладається в новій редакції Закон України Про виконавче провадження, вносяться зміни до таких кодексів України, як Цивільний процесуальний, Господарський процесуальний, Адміністративного судочинства, Кримінальний, Кримінально-процесуальний та інших, а також до законів України Про державну виконавчу службу, Про банки і банківську діяльність і т. п. в частині вдосконалення процедури примусового виконання рішень судів та інших органів (посадових осіб) та підвищення правового і соціального статусу працівників органів державної виконавчої служби, передає прес-служба Міністерства юстиції України.

За словами Лавриновича, новою редакцією закону змінюється роль боржника у виконавчому провадженні.

Якщо попередня редакція закону надавала боржнику законні можливості для ухилення від виконання судових рішень — фактично кожна процесуальна дія мало узгоджуватися державним виконавцем з боржником, то новою редакцією пропонується відійти від можливості адміністративного оскарження боржником дій державного виконавця і забезпечити виключно судову процедуру.

Адже тільки суд, який виносив рішення, може фактично й надалі вирішувати можливість або неможливість його виконання.

Як повідомляється, у новій редакції закону передбачено новий механізм реалізації та оцінки арештованого державним виконавцем майна. Зокрема, виключно на прилюдних торгах (аукціонах) буде реалізовуватися тільки нерухоме майно, транспортні засоби, повітряні, морські та річкові судна. В інших випадках реалізація майна допускається на комісійних засадах.

Крім цього, прискорюються процедури примусового виконання рішень, зокрема державному виконавцю надається право безпосереднього доступу до електронних баз даних та реєстрів, які містять інформацію про майно та кошти боржників, що дозволить оперативно здійснювати стягнення на це майно.

Також законом передбачено підвищення розміру штрафів за невиконання рішення суду.

Законом пропонуються заходи, покликані змінити ставлення до державного виконавця як до представника влади. Зокрема, це встановлення відповідальності за чинення державному виконавцеві перешкод, погрозу його життю, здоров'ю, майну під час виконання ним своїх службових обов'язків, а також підвищення його соціальної захищеності.

Також вирішено проблему неузгодженості норм Закону України Про виконавче провадження з нормами інших законодавчих актів у частині організації примусового виконання рішень, в тому числі це стосується процесуальних кодексів в частині організації виконання окремих категорій рішень, процедури винесення цих рішень та звернення їх до виконання.

22 грудня

Інші дати
Народився Данило Самойлович
(1744, с.Янівка, Чернігівська область - 1805) – український медик, засновник епідеміології в Російській імперії, фундатор першого в Україні наукового медичного товариства. Першим довів можливість протичумного щеплення.
Розгорнути
Народилася Марко Вовчок (Марія Вілінська)
(1833, Росія – 1907) – українська письменниця. Автор повістей «Інститутка», «Кармелюк», «Невільничка», «Сава Чалий».
«Вже нігде нема такого широкого степу, веселого краю, як у нас. Таки нема, нема, нема та й нема! Де такі тихії села? де такії поважнії, ставнії люде? Де дівчата з такими бровами? Згадати любо, побачити мило, тільки що жити там трудно» (Марко Вовчок)
Розгорнути
День енергетика
Свято встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи працівників енергетики та електротехнічної промисловості України…» згідно Указу Президента України «Про День енергетика» від 12 листопада 1993 р. № 522/93.
Розгорнути
День працівників дипломатичної служби
Свято встановлено в Україні «…ураховуючи важливу роль працівників дипломатичної служби України у підтриманні мирного і взаємовигідного співробітництва України з членами міжнародного співтовариства, забезпеченні при цьому національних інтересів і безпеки України, а також захисті прав та інтересів громадян і юридичних осіб України за кордоном…» згідно Указу Президента України «Про День працівників дипломатичної служби» від 21 листопада 2005 р. № 1639/2005.
Розгорнути