chrome firefox opera safari iexplorer

12 квітня: це цікаво знати

12 квітня 2011 о 00:04

Долі не обирають… Її приймають – яка вона вже є. А коли не приймають, тоді вона силоміць обирає нас.
Василь Стус

12 квітня за григоріанським календарем 102 день року. До кінця року залишається 263 днів.

За церковним календарем 12 квітня вшановують преподобного Іоанна Ліствичника, святителя Софронія, пророка Іоада, апостолів Аполлона, Кіфу, Кесаря і Єпафродіта, святу Єввулу – матір великомученика Пантелеймона, преподобного Іоанна безмовника, преподобного Зосима.

Іменинниками 12 квітня є:
Іван, Софрон, Зосим, Пантелеймон.

12 квітня народились:
1906 — Сергій Корольов, український вчений у галузі ракетобудування та космонавтики. Головний конструктор штучних супутників Землі та космічних кораблів, під керівництвом якого здійснено перший політ та вихід людини в космос.

Події 12 квітня:
1912 — у Львові утворили молодіжну скаутську організацію “Пласт”.
1961 — космічний корабель «Восток-1», пілотований Юрієм Гагаріним, стартував з космодрому Байконур (Казахстан), облетів Землю за 108 хвилин і приземлився поблизу міста Енгельс (Росія). Це був перший вдалий політ у космос, коли космонавт живим повернувся на Землю. За інформацією американців, не підтвердженою Радянським Союзом, до Гагаріна мінімум 4 космонавта здійснили невдалі спроби облетіти земну кулю, але загинули — О.Ледовський (1957), С.Шиборін (1958), А.Мітков (1959) та І.Качур (1960).

12 квітня відзначають:
День працівників ракетно-космічної галузі України
Міжнародний день космонавтики

Чи знаєте ви, що:

Про політ людини у космос було підготовлено три варіанти повідомлень ТАРС. Перше — урочисте, «успішне». Друге — на той випадок, якщо корабель не вийде на орбіту і впаде де — небуть у тайзі чи океані. У цьому повідомленні було звернення до урядів різних країн з проханням допомогти у пошуках космонавта. І, нарешті, третій варіант — про трагічну загибель першого космонавта. На щастя, два останніх не знадобились.

Пульт керування космічного корабля «Восток» було заблоковано, а шифр для його включення сховано у спеціальному конверті. Таку пересторогу Корольову порадили застосувати медики, бо свято вірили, що людина опинившись у космосі і побачивши свою планету збоку, має обов’язково з’їхати з глузду. У такому стані вона почне хапатися за пульт і тоді катастрофи не уникнути. Якщо ж космонавт залишиться при свідомості, то у разі відмови автоматики, з легкістю повинен був відкрити конверт і дізнатися потрібний шифр.

Аліна Астахова, «Рідна країна»

22 грудня

Інші дати
Народився Данило Самойлович
(1744, с.Янівка, Чернігівська область - 1805) – український медик, засновник епідеміології в Російській імперії, фундатор першого в Україні наукового медичного товариства. Першим довів можливість протичумного щеплення.
Розгорнути
Народилася Марко Вовчок (Марія Вілінська)
(1833, Росія – 1907) – українська письменниця. Автор повістей «Інститутка», «Кармелюк», «Невільничка», «Сава Чалий».
«Вже нігде нема такого широкого степу, веселого краю, як у нас. Таки нема, нема, нема та й нема! Де такі тихії села? де такії поважнії, ставнії люде? Де дівчата з такими бровами? Згадати любо, побачити мило, тільки що жити там трудно» (Марко Вовчок)
Розгорнути
День енергетика
Свято встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи працівників енергетики та електротехнічної промисловості України…» згідно Указу Президента України «Про День енергетика» від 12 листопада 1993 р. № 522/93.
Розгорнути
День працівників дипломатичної служби
Свято встановлено в Україні «…ураховуючи важливу роль працівників дипломатичної служби України у підтриманні мирного і взаємовигідного співробітництва України з членами міжнародного співтовариства, забезпеченні при цьому національних інтересів і безпеки України, а також захисті прав та інтересів громадян і юридичних осіб України за кордоном…» згідно Указу Президента України «Про День працівників дипломатичної служби» від 21 листопада 2005 р. № 1639/2005.
Розгорнути