chrome firefox opera safari iexplorer

Майже три чверті киян за рік стали біднішими

11 квітня 2011 о 15:46

Більшість киян (73,9%) засвідчила те, що за останні 12 місяців їхнє матеріальне становище погіршилось.

При цьому 22,8% опитаних зазначили, що їхнє матеріальне становище не змінилось. Лише 1,3% вважають, що їхнє матеріальне становище покращилось, а 2% не змогли визначитись.

Такі результати опитування, проведеного «Українським демократичним колом» на замовлення Інституту політики у березні поточного року.

Кожній п’ятнадцятій родині киян (6,5%) не вистачає грошей навіть на їжу, а двом п’ятим (41,8%), хоча й вистачає грошей на їжу, але купувати одяг чи взуття вже складно.

Абсолютну більшість мешканців столиці (97,2%) тією чи іншою мірою хвилює зростання цін. Не хвилює зростання цін лише 1,8% опитаних.

Половина киян (50,3%) вважає, що головним винуватцем нинішнього стрімкого зростання цін є як нинішня, так і попередня влада однаковою мірою. При цьому 31,8% опитаних вважають головним винуватцем зростання цін нинішню владу, а 7,4% – попередню владу. Разом з тим, 7,3% дотримуються думки, що зростання цін – це об’єктивний наслідок світової кризи, а 3,2% не змогли визначитись.

Половина киян (53,4%) готова особисто відстоювати свої права та інтереси, беручі участь в акціях протесту – з них 28,1% готова брати участь прямо зараз, а 25,3% готові брати участь трохи пізніше, якщо життя і далі погіршуватиметься. Не будуть брати участь в акціях протесту за жодних обставин 37% мешканців столиці. Не змогли визначитись 9,6% опитаних.

Відносна більшість киян (35,5%) готова відстоювати рівною мірою соціально-економічні та політичні вимоги до влади. При цьому 29,9% київської громади готова відстоювати винятково соціально-економічні вимоги до влади, а 1,6% – винятково політичні вимоги до влади. Жодні вимоги не будуть відстоювати 25,3%, на змогли визначитись 7,7% опитаних.

22 грудня

Інші дати
Народився Данило Самойлович
(1744, с.Янівка, Чернігівська область - 1805) – український медик, засновник епідеміології в Російській імперії, фундатор першого в Україні наукового медичного товариства. Першим довів можливість протичумного щеплення.
Розгорнути
Народилася Марко Вовчок (Марія Вілінська)
(1833, Росія – 1907) – українська письменниця. Автор повістей «Інститутка», «Кармелюк», «Невільничка», «Сава Чалий».
«Вже нігде нема такого широкого степу, веселого краю, як у нас. Таки нема, нема, нема та й нема! Де такі тихії села? де такії поважнії, ставнії люде? Де дівчата з такими бровами? Згадати любо, побачити мило, тільки що жити там трудно» (Марко Вовчок)
Розгорнути
День енергетика
Свято встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи працівників енергетики та електротехнічної промисловості України…» згідно Указу Президента України «Про День енергетика» від 12 листопада 1993 р. № 522/93.
Розгорнути
День працівників дипломатичної служби
Свято встановлено в Україні «…ураховуючи важливу роль працівників дипломатичної служби України у підтриманні мирного і взаємовигідного співробітництва України з членами міжнародного співтовариства, забезпеченні при цьому національних інтересів і безпеки України, а також захисті прав та інтересів громадян і юридичних осіб України за кордоном…» згідно Указу Президента України «Про День працівників дипломатичної служби» від 21 листопада 2005 р. № 1639/2005.
Розгорнути