chrome firefox opera safari iexplorer

У Нікітському ботсаду розквітли 120 сортів тюльпанів

29 квітня 2011 о 10:00

Помилуватися різноманітністю форм та буйством кольорів тюльпанів можна не лише в Голландії — в Нікітському ботанічному саду в Ялті розквітли понад 120 сортів цих весняних квітів, які представляють 14 з 15 світових садових груп.

Хоч більшість з квітів завезені з-за кордону, 20 сортів — це власна селекція саду. Щоб вивести стійкі до спекотної погоди та до хвороб квіти, науковці працюють над одним сортом до 25 років.

«В нас різні завдання, в нас завдання здивувати, привернути увагу, створити щось, отримати гроші, вони працюють з тюльпанами більше 400 років. Ми намагаємося виводити ті сорти, які Голландія не може для нас дати, це наші сорти і вони до наших кліматичних умов пристосовані», — каже старший науковий співробітник НБС Людмила Олександрова.

Найцікавішими сортами цьогорічної виставки стали так звані «хамелеони» — тюльпани, які за період росту та цвітіння можуть кілька разів змінювати колір.

Ще одна відмінність, яка суттєво відрізняє українських селекціонерів від голландських — форма роботи. Жодної техніки для виведення сорту, його висадження та догляду не застосовують. Щороку на плантації вручну висаджують близько 30 тисяч цибулинок. Особливе місце відводять для раритетних сортів. Торік відвідувачам показали зразок селекції 1860 року, цього разу представили квітку 1904 року.

«Окрім того, що він має цікавий жовто-оранжевий колір, він ще й має тонкий аромат на відміну від всіх тюльпанів, які не мають запаху», — каже співробітник НБС Тетяна Мельник.

Цього року цвітіння тюльпанів почалось пізніше ніж зазвичай. Через холодну погоду, квітки не могли набрати достатньо сили для цвітіння. Відвідувачі, які потрапляють до саду в цей період, інколи не вірять, що все це — тюльпани.

«Я була вражена таким розмаїття, таке буйство фарб, форм, розмірів я навіть не підозрювала, що тюльпани можуть бути красивими», — каже гостя з Одеси Олена Поліщук.

«Я навіть не подумав, що це тюльпан», — каже гість з Уралу Віктор Зубцов.

Створення власних сортів формує генетичний банк квітів, кажуть садівники. Не виключно, що саме українськими квітами зацікавляться і ті ж таки голландці. Тюльпани ботанічного саду можуть стати основою для створення нових сортів у всьому світі.

22 грудня

Інші дати
Народився Данило Самойлович
(1744, с.Янівка, Чернігівська область - 1805) – український медик, засновник епідеміології в Російській імперії, фундатор першого в Україні наукового медичного товариства. Першим довів можливість протичумного щеплення.
Розгорнути
Народилася Марко Вовчок (Марія Вілінська)
(1833, Росія – 1907) – українська письменниця. Автор повістей «Інститутка», «Кармелюк», «Невільничка», «Сава Чалий».
«Вже нігде нема такого широкого степу, веселого краю, як у нас. Таки нема, нема, нема та й нема! Де такі тихії села? де такії поважнії, ставнії люде? Де дівчата з такими бровами? Згадати любо, побачити мило, тільки що жити там трудно» (Марко Вовчок)
Розгорнути
День енергетика
Свято встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи працівників енергетики та електротехнічної промисловості України…» згідно Указу Президента України «Про День енергетика» від 12 листопада 1993 р. № 522/93.
Розгорнути
День працівників дипломатичної служби
Свято встановлено в Україні «…ураховуючи важливу роль працівників дипломатичної служби України у підтриманні мирного і взаємовигідного співробітництва України з членами міжнародного співтовариства, забезпеченні при цьому національних інтересів і безпеки України, а також захисті прав та інтересів громадян і юридичних осіб України за кордоном…» згідно Указу Президента України «Про День працівників дипломатичної служби» від 21 листопада 2005 р. № 1639/2005.
Розгорнути