chrome firefox opera safari iexplorer

Українська «Бі-Бі-Сі» сьогодні мовить останній день

29 квітня 2011 о 12:50

29 квітня українська радіослужба «Бі-Бі-Сі» мовить останній день.

Як повідомила її редактор Світлана Дорош «Комерсанту-Україна», у цю п'ятницю востаннє відбудеться трансляція ранкової та вечірньої радіопередач — "Ранок із «Бі-Бі-Сі» і «Добрий вечір із Лондона».

Після цього нові інформаційні випуски будуть доступні тільки на інтернет-сайті служби.
Дорош зазначила, що зараз проводяться роботи з удосконалення сайту, які планується завершити наприкінці літа.

«Над цим працює спеціальний відділ розвитку в Лондоні. У наших планах зробити сайт більш мультимедійним», — сказала вона.

«Ці зміни закономірні й обумовлені хоча б тим, що 10 із 12 співробітників нашої радіослужби в Києві залишаються на своїх місцях, але тепер всі вони будуть працювати над інтернет-ресурсом», — пояснила Дорош.

Український підрозділ «Бі-Бі-Сі» є частиною всесвітньої служби British Broadcasting Corporation, яка фінансується британським Міністерством закордонних справ.
Перша програма «Бі-Бі-Сі» українською мовою, гостем якої став президент Леонід Кравчук, вийшла в ефір 1 червня 1992 року.

Щотижнева аудиторія української радіослужби становила понад 5 млн осіб.

У січні цього року BBC World Service повідомила про закриття українськомовної радіослужби «Бі-Бі-Сі» разом із азербайджанською, іспанською на Кубі, в’єтнамською, китайською та турецькою. Такі заходи пояснили вимогою уряду еликобританії як мінімум на 16% зменшити видатки Всесвітньої служби «Бі-Бі-Сі».

Крім того, протягом 3-х років корпорація планує скоротити 650 із 2400 робочих місць.

17 листопада

Інші дати
Міжнародний день студентів
Цей день приурочений події, яка сталася в колись окупованої нацистами Чехословаччини. 28-го жовтня 1939-го року студенти та викладачі празьких університетів виступили на мирну демонстрацію на знак річниці утворення свого історичного держави. Фашисти, побачивши непокору з боку народу захопленої ними території, цинічно розігнали цю мирну демонстрацію, застосовуючи властиву їм жорстокість, внаслідок чого був убитий Ян Оплетал, один із студентів медичного факультету. Його похорони переросли у відкриту і масову акцію протесту. Почалися арешти. З ранку, 17-го листопада 1939-го року, прагнучи придушити виниклий настрій народних мас, карателі оточили празькі студентські гуртожитки і заарештували понад 1200-т студентів, а також ряд представників викладацького складу, з яких дев’ятеро активістів та студентів цього руху демонстративно стратили в катівнях в’язниці празького району Рузіне без суду. Решта були відправлені в концтабір Заксенхаузен. Побоюючись подальшого опору, за особистим наказом Гітлера всі вищі навчальні заклади Чехії були закриті до кінця війни.
Розгорнути
Народився Михайло Щепкін
(1788, Росія – 1863) – визначний актор української та російської сцени. Викуплений з кріпацтва І.Котляревським та іншими. В українському репертуарі був першим Виборним та Чупруном у п'єсах І.Котляревського «Наталка-Полтавка» та «Москаль-Чарівник», що залишилися кращими в його доробку.
Розгорнути
Народився Григорій Кочур
(1908, с. Феськівка Чернігівської обл. - 1994) - український перекладач, поет, літературознавець, громадський діяч. Автор книг "Друге відлуння", "Інтинський зошит" та ін.
Розгорнути