chrome firefox opera safari iexplorer

Українцям компенсуватимуть витрати у тяганині з державою?

21 квітня 2011 о 13:35

Уряд України схвалив законопроект, згідно з яким громадянинові буде компенсовано його витрати на адвоката в разі, якщо він виграє суд у цивільній або адміністративній справі.

При цьому гонорар адвоката, який буде компенсований, не може перевищувати 384 грн. за годину його роботи (40% розміру мінімальної заробітної плати).

Компенсація судових витрат тому, хто виграв суд, — світова практика. Така практика існує і в Україні, але тільки для господарських спорів у судах. Юридична особа може подати позов на 10 тисяч доларів, виграти справу і зажадати від сторони, що програла, компенсації своїх витрат на адвоката в розмірі хоч 20 тис. дол., хоч 2 млн. дол. — жодних обмежень закон не передбачає. У кожному конкретному випадку суд, визначаючи розмір компенсації, виходить з принципу розумності. До 2005 року схожа практика була і в цивільних справах, тільки розмір компенсації судових витрат був обмежений 5% виграної суми.

«Однак у 2005 році набули чинності нові процесуальні кодекси, в яких ця норма вже була відсутня», — розповів журналу WEEKLY.UA адвокат Клим БРАТКОВСЬКИЙ. За словами експерта, «якщо Верховна Рада цей закон прийме, громадянам набагато простіше буде судитися, особливо в адміністративних справах, тобто з державою. І чиновники десять разів подумають, перш ніж доводити справу до суду. Адже якщо громадянин виграє суд, компенсацію його адвокатові заплатять з держбюджету, а чиновника, який допустив витрату державних коштів, начальство по голівці не погладить».

 

22 грудня

Інші дати
Народився Данило Самойлович
(1744, с.Янівка, Чернігівська область - 1805) – український медик, засновник епідеміології в Російській імперії, фундатор першого в Україні наукового медичного товариства. Першим довів можливість протичумного щеплення.
Розгорнути
Народилася Марко Вовчок (Марія Вілінська)
(1833, Росія – 1907) – українська письменниця. Автор повістей «Інститутка», «Кармелюк», «Невільничка», «Сава Чалий».
«Вже нігде нема такого широкого степу, веселого краю, як у нас. Таки нема, нема, нема та й нема! Де такі тихії села? де такії поважнії, ставнії люде? Де дівчата з такими бровами? Згадати любо, побачити мило, тільки що жити там трудно» (Марко Вовчок)
Розгорнути
День енергетика
Свято встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи працівників енергетики та електротехнічної промисловості України…» згідно Указу Президента України «Про День енергетика» від 12 листопада 1993 р. № 522/93.
Розгорнути
День працівників дипломатичної служби
Свято встановлено в Україні «…ураховуючи важливу роль працівників дипломатичної служби України у підтриманні мирного і взаємовигідного співробітництва України з членами міжнародного співтовариства, забезпеченні при цьому національних інтересів і безпеки України, а також захисті прав та інтересів громадян і юридичних осіб України за кордоном…» згідно Указу Президента України «Про День працівників дипломатичної служби» від 21 листопада 2005 р. № 1639/2005.
Розгорнути