chrome firefox opera safari iexplorer

Заходи щодо відзначення 25 річниці аварії на ЧАЕС

26 квітня 2011 о 09:11

Спеціальне пленарне засідання в рамках 65-ї сесії Генеральної асамблеї ООН присвятять у вівторок 25-річчю аварії на Чорнобильській АЕС.

Його учасники розглянуть питання зміцнення міжнародного співробітництва та координації зусиль з вивчення, ослаблення і зведення до мінімуму наслідків катастрофи в Чорнобилі.

Напередодні у зв'язку з цим у штаб-квартирі ООН відкрилася фотовиставка, присвячена чорнобильської аварії.

Сьогодні, 26 квітня, виповнюється рівно 25 років з дня найбільшої ядерної катастрофи у світі — аварії на Чорнобильській атомній електростанції.

В Україні та світі відбудуться заходи, приурочені до 25-ї річниці аварії на ЧАЕС. Зокрема, сьогодні вночі в багатьох містах світу екологічні активісти запалять свічки в пам'ять про Чорнобильську катастрофу.

О 01 годині 23 хвилини 47 секунд за київським часом (25 років тому в цей час стався вибух на Чорнобильській АЕС), на Майдані Незалежності в Києві активісти Міжнародної громадської організації Центр Прип'ять та благодійного марафону Пам'ятай запалили 25 свічок у пам'ять про Чорнобильську катастрофу.

О 1:00 відслужать  панахиду по загиблих ліквідаторах аварії на ЧАЕС. По завершенні панахиди о 1 годині 23 хвилини 40 секунд (час вибуху на ЧАЕС) пролунає 25 ударів поминального дзвону — за кількістю років, що минули з дня трагедії.

Крім того, в зоні відчуження відбудеться зустріч президентів України Віктора Януковича та Росії Дмитра Медведєва. О 10:00 у Чорнобилі патріарх Кирило відслужить Великодній молебень. Як очікується, глава РПЦ відслужить заупокійну літію в зоні відчуження — біля саркофага 4-го енергоблоку ЧАЕС. О 12:00 у Чорнобилі розпочнеться церемонія відкриття меморіального комплексу Зірка Полин.

Крім цього, о 12:00 в Києві почнеться мітинг-реквієм І мертвим і живим і ненародженим біля меморіального комплексу Пам'ятник жертвам Чорнобильської трагедії та церемонія відкриття Алеї слави Героям — пожежникам Чорнобиля.

О 14:00 у Києві розпочнеться мітинг-реквієм біля пам'ятного знака Пам'яті жертв Чорнобиля і церемонія відкриття першої черги Парку пам'яті на перетині вул. Миколаєва та вул. Бальзака. О 16:00 відбудеться церемонія відкриття пам'ятника ліквідаторам Чорнобильської аварії на проспекті 40-річчя Жовтня, 15-а в Києві.

 

23 листопада

Інші дати
23 листопада відзначають:
  • День без покупок.
  • Чорна п’ятниця.
Розгорнути
Олександр Івченко
1903 – авіаконструктор, керівник розробки поршневих, пізніше турбореактивних двигунів для багатьох типів літаків, в т. ч. і літаків Як-40 і Ан-24. 1959 р. створив і очолив самостійне дослідне підприємство – Запорізьке машинобудівне конструкторське бюро «Прогрес», з 1963 – його генеральний конструктор.
Розгорнути
Народився Микола Бунге
(1823, м.Київ – 1902) – вчений-економіст, державний діяч. Голова Кабінету Міністрів Російської імперії з 1887 до 1895 рр. За його керування бюджет вперше дістає статус документу обов'язкового до виконання всіма відомствами. У 1887 році добився скасування подушної податі з селян, за його ініціативою введено правила, що регламентували умови праці фабричних працівників. Підтримка М.Бунге розвитку індустрії України, іноземні інвестиції подвоїли видобуток вугілля в Донбасі та активно розвивали залізорудну промисловість Криворіжжя.
Розгорнути
Народився Микола Носов
(1908, м.Київ – 1976) – радянський письменник, автор знаменитої трилогії «Незнайко».
Розгорнути