chrome firefox opera safari iexplorer

Найбільш затребувана професія в Україні – програміст

20 травня 2011 о 11:08

Програмісти стають найбажанішою професією в Україні — через гострий дефіцит висококваліфікованих IT-кадрів їхні зарплати зростають не по днях, а на 50% за останні півроку, пише у свіжому номері український журнал «Корреспондент».

В українській IT-компанії Miratech 80 незакритих вакансій програмістів. І це, незважаючи на пристойну платню — середня зарплата в компанії складає 16 тис. грн. — плюс солідний соцпакет.

Співробітники забезпечені безкоштовною медстраховкою і можуть оформити її за півціни ще й для членів своїх сімей. Крім того, компанія щодня радує колектив приємними дрібницями – наприклад, свіжими фруктами в офісному холодильнику.

Як зазначає Корреспондент, за даними рекрутингової компанії HeadHunter, програмісти сьогодні — найбільш затребувана професія в країні, а в ТОП-10 найбільш високооплачуваних посад першого кварталу 2011 року саме вони займають цілих п'ять позицій.

До того ж вони — ті рідкісні фахівці, кому роботодавці сьогодні регулярно додають платню, правда, не всім, а тільки деяким представникам галузі — фахівцям С++, які розробляють прикладні програми, драйвери пристроїв, додатки для вбудованих систем, і PHP-фахівцям, які забезпечують роботу інтернету і внутрішніх мереж. Їхні доходи за останні півроку підскочили на рекордні 50%.

У цілому потреби України сьогодні забезпечує 200-тисячна армія програмістів, але їх не вистачає — ринок потребує ще близько 30% від цієї кількості, повідомляє видання.

Дефіцит айтішників на ринку викликаний бурхливим розвитком комп'ютерних технологій, на якому сьогодні будується будь-який бізнес. Темпи зростання IT-галузі країни сьогодні складають 30-40% на рік. Для порівняння: інший динамічний сегмент ринку, фармацевтичний, зріс лише трохи більше ніж на 20%.

Журнал Корреспондент зазначає, що забезпечити сферу сильними програмістами вітчизняні ВНЗ поки не в змозі. За даними Держінформнауки, знайти роботу в IT-компаніях можуть лише 25% випускників — у решти рівень підготовки залишає бажати кращого.

Тому 44% програмістів, які шукають роботу в Україні, стверджують у HeadHunter, — самоучки, а молодняк з дипломами провідних ВНЗ становить лише 39,9% від загальної кількості кандидатів на ринку.

18 січня

Інші дати
Голодна кутя, або другий Святий вечір
Сонце блищить, а мороз тріщить.
Розгорнути
Народився Іван Їжакевич
(1864, с.Вишнопіль Черкаської області - 1962) - український живописець, іконописець, письменник, графік. Автор картин «Кий, Щек, Хорив і сестра їхня Либідь», «Тарас Шевченко - пастух», «Битва козаків зі шляхтою», «Гайдамаки під Уманню», «Повстання селян у Галичині», «Перебендя» та ін.
Розгорнути
Народився Степан Жупанин
(1936, м. Іршава Закарпатської обл. - 2005) - український поет, педагог. Автор численних збірок для дітей.
Розгорнути
Народився Василь Батюшков
(1894, м. Самара, Росія - 1981) - український живописець. Оформлювач павільйонів у Києві на ВДНГ.
Розгорнути
Народилася По Ліна (Поліна Горенштейн)
(1899, м. Катеринослав - 1949) - український скульптор. Творила навіть втративши зір. Найбільшої майстерності досягла  в жанрі портрета.
Розгорнути