chrome firefox opera safari iexplorer

Найбільш затребувана професія в Україні – програміст

20 травня 2011 о 11:08

Програмісти стають найбажанішою професією в Україні — через гострий дефіцит висококваліфікованих IT-кадрів їхні зарплати зростають не по днях, а на 50% за останні півроку, пише у свіжому номері український журнал «Корреспондент».

В українській IT-компанії Miratech 80 незакритих вакансій програмістів. І це, незважаючи на пристойну платню — середня зарплата в компанії складає 16 тис. грн. — плюс солідний соцпакет.

Співробітники забезпечені безкоштовною медстраховкою і можуть оформити її за півціни ще й для членів своїх сімей. Крім того, компанія щодня радує колектив приємними дрібницями – наприклад, свіжими фруктами в офісному холодильнику.

Як зазначає Корреспондент, за даними рекрутингової компанії HeadHunter, програмісти сьогодні — найбільш затребувана професія в країні, а в ТОП-10 найбільш високооплачуваних посад першого кварталу 2011 року саме вони займають цілих п'ять позицій.

До того ж вони — ті рідкісні фахівці, кому роботодавці сьогодні регулярно додають платню, правда, не всім, а тільки деяким представникам галузі — фахівцям С++, які розробляють прикладні програми, драйвери пристроїв, додатки для вбудованих систем, і PHP-фахівцям, які забезпечують роботу інтернету і внутрішніх мереж. Їхні доходи за останні півроку підскочили на рекордні 50%.

У цілому потреби України сьогодні забезпечує 200-тисячна армія програмістів, але їх не вистачає — ринок потребує ще близько 30% від цієї кількості, повідомляє видання.

Дефіцит айтішників на ринку викликаний бурхливим розвитком комп'ютерних технологій, на якому сьогодні будується будь-який бізнес. Темпи зростання IT-галузі країни сьогодні складають 30-40% на рік. Для порівняння: інший динамічний сегмент ринку, фармацевтичний, зріс лише трохи більше ніж на 20%.

Журнал Корреспондент зазначає, що забезпечити сферу сильними програмістами вітчизняні ВНЗ поки не в змозі. За даними Держінформнауки, знайти роботу в IT-компаніях можуть лише 25% випускників — у решти рівень підготовки залишає бажати кращого.

Тому 44% програмістів, які шукають роботу в Україні, стверджують у HeadHunter, — самоучки, а молодняк з дипломами провідних ВНЗ становить лише 39,9% від загальної кількості кандидатів на ринку.

27 січня

Інші дати
Олекса Тихий
(27 січня 1927, хутір Їжівка, Краматорівський район, Артемівська округа — 5 травня 1984, тюремна лікарня м. Пермі) український дисидент, правозахисник, педагог, мовознавець, член-засновник Української гельсінської групи. Виступав на захист української мови. Помер в ув'язненні.
Розгорнути
Народився Павло Чубинський
(1839, м.Бориспіль Київська область – 1884) – український етнограф, фольклорист, поет, громадський діяч, автор слів Гімну України.
Душу й тіло ми положим За свою свободу, І покажем, що ми, браття, Козацького роду! Гей-гей, браття милі, Нумо братися за діло! Гей-гей пора вставати, Пора волю добувати!
Розгорнути
Народився Архип Куїнджі
(1842, м.Маріуполь - 1910) – український та російський живописець-пейзажист грецького походження, педагог. Автор картин «Українська ніч», «Дніпро вранці», «Ніч на Дніпрі».
Розгорнути
Народився Павло Тичина
(1891, с. Піски Чернігівська область – 1967) – український поет, перекладач, публіцист, громадський діяч.
«Не Зевс, не Пан, не Голуб-Дух, - Лиш Соняшні Клярнети. У танці я, ритмічний рух, В безсмертнім всі планети. Я був – не я. Лиш мрія, сон. Навколо дзвонні звуки, І пітьми творчої хітон, І благовісні руки». (Павло Тичина)
Розгорнути
Народився Іван Гончар
(27.01.1911 – 18.06.1993) – видатний громадський та культурний діяч, скульптор, живописець, графік, народознавець, колекціонер. Заслужений діяч мистецтв УРСР (1960), Лауреат Державної премії ім. Т. Шевченка (1989), Народний художник України (1991). Один з ініціаторів створення Українського товариства охорони пам’яток історії та культури, а також Музею народної архітектури та побуту України; засновник відомого в Україні й за кордоном громадського музею, який від 1960-х років став осередком українського національного відродження.
«Багато погроз і попереджень довелося почути мені від невігласів, які зневажали мою творчість, які забували про те, що без коренів немає дерева, а без дерева плодів …Я давно поставив собі за мету жити і творити для народу. Якщо вкласти всю душу в свою працю, то потім тобі це якось повернеться». (Іван Гончар)
Розгорнути