chrome firefox opera safari iexplorer

В ефірі Радіо «Ера FM» відомі українці читатимуть твори Тараса Шевченка

13 травня 2011 о 14:21

Протягом наступного тижня, з 16 по 25 травня, шість разів на добу в ефірі Радіо «Ера FM» звучатимуть твори Кобзаря у виконанні відомих українців. Про це сьогодні на прес-конференції повідомили ініціатори акції — Заступник Голови Верховної Ради України Микола Томенко та генеральний директор компанії «Ера-медіа» Ігор Лоташевський.

Цей проект Фонду «Рідна країна» та Радіо «Ера FM» присвячений 150-й річниці перепоховання Тараса Шевченка в Україні.

Як повідомили організатори, серед відомих громадських та політичних діячів, які читатимуть твори Тараса Шевченка в радіоефірі, будуть:

  • політики Володимир Литвин, Микола Томенко, Олександр Мороз, В’ячеслав Кириленко, Марина Ставнійчук, Олена Бондаренко, Павло Жебрівський, Анатолій Матвієнко;
  • актори Наталя Сумська та Анатолій Хостікоєв;
  • співаки Ніна Матвієнко, Віталій Козловський;
  • композитор і скрипаль Кирило Стеценко;
  • поет та письменник Микола Сом та багато інших.

Серед більш ніж 40 творів, які були відібрані фахівцями Інституту літератури на чолі із заступником директора Інституту, відомим громадським діячем Сергієм Гальченком, слухачі, зокрема, почують вірші Тараса Шевченка «Не завидуй багатому», «Сліпий», «Сон», «Заворожи мені, волхве», «Великий льох», «Мені однаково, чи буду…», «І мертвим, і живим…» тощо.

Представляючи акцію, один з її ініціаторів Микола Томенко нагадав, що в своїх останніх листах Тарас Шевченко виношував мрію та надію повернутися в Україну. «Це повернення на батьківщину – головна ідея та сподівання його останніх листів. Рівно 150 років Тарас Шевченко в Україну повернувся, але, на жаль, вже для того, щоб стати її символом та ідеологом», — сказав М.Томенко. Він нагадав, що ця подія для тогочасної України стала своєрідною маніфестацією «Дуже багато українських класиків стали справді українцями та громадськими діячами саме під час прощання з Тарасом Шевченком», — наголосив він. Тому, за словами віце-спікера, «саме ідея привернути увагу бодай протягом тижня до ідеології Тараса Шевченка, до його творчості об’єднала нас довкола цього проекту».

Реалізація даного проекту засвідчила, що творчість Тараса Шевченка об’єднує дуже різних людей. «Це люди, які навряд чи десь могли бути єдиною командою. А тут єдина команда. Команда поваги до Тараса Шевченка», — підкреслив він. «Отож, протягом тижня, коли віртуально і світоглядно ми будемо згадувати, як 150 років тому ця процесія рухалася від Санкт-Петербурга до Канева, українці по радіо слухатимуть фрагменти відомих і менш знаних творів Тараса Шевченка і зможуть ще раз відчути ширину і палітру його поглядів», — сказав Микола Томенко.

Підсумовуючи, віце-спікер з сумом констатував відсутність цікавих державних проектів, приурочених до річниці перепоховання Кобзаря в Україні. «На жаль, держава в цілому — і місцева, і центральна влада — не спромоглася запропонувати щось цікаве, оригінальне, креативне до цієї події». – зазначив він. Томенко повідомив, що ані Постанова Верховної Ради, ані Указ Президента стосовно належного вшанування пам’яті Кобзаря по базових параметрах не виконані. Він зауважив, що, зокрема, у Каневі не зроблений жоден об’єкт. «Тому виглядає таким чином, що на рівні теорії повага до Тараса Шевченка є у всіх, а на рівні практики поки не складається», — підсумував М.Томенко.

«Рідна країна»

19 грудня

Інші дати
День Святого Миколая
Православні, римо-католицькі та греко-католицькі християни пам'ятають його та шанують як історичну особу та великого святого. В Україні та в інших країнах світу цей святець став прообразом міфічної фігури Санта Клауса. Святий Миколай зараховується до лику святих: як такий опікується воїнами, водіями і подорожуючими, допомагає бідним у скруті; вважається покровителем дітей та студентів, моряків, торговців, і лучників.
Розгорнути
День адвокатури
Свято встановлено в Україні «…ураховуючи важливу роль адвокатури в розбудові правової держави, захисті конституційних прав і свобод громадян, велике громадське значення цієї правозахисної інституції в Україні…» згідно з Указом Президента України «Про День адвокатури» від 2 грудня 2002 року № 1121/2002.
Розгорнути
Народився Микола Андрусов
(1861, м. Одеса – 1924) – геолог, знавець неогенових відкладів, палеоеколог, дослідник Чорноморського басейну. Праці М.Андрусова складають епоху в стратиграфії, палеонтології, палеографії, палеоекології, океанології і досі є неперевершеним зразком наукової чіткості та точності.
Розгорнути
Народився Микола Скуба
(1907, с.Горбове, Чернігівська область – 1937) – український поет. Автор збірок поезій «Перегони», «Демонстрація», «Пісні», «Нові пісні», «Сопілка».
Розгорнути
Народився Микола Руденко
(1920, с. Юр'ївка Луганської обл. - 2004) - український письменник, член-засновник Української Громадянської Групи сприяння виконанню Гельсінських угод. Автор збірок поезій, романів та повістей ("Вітер в обличчя", "Остання шабля", "Чарівний бумеранг" та ін.)
Розгорнути
Народився Микола Лукаш
(1919, м. Кромівка Суміської обл. - 1988) - український перекладач. Працював у галузі поетичного і прозового перекладу з 18 мов, української лексикографії.
Розгорнути

Новини Дивитися всі