chrome firefox opera safari iexplorer

Замість всеукраїнського з’їзду у Черкасах відбудеться обласний семінар

20 травня 2011 о 10:55

Запланований на 20-23 травня в Черкасах ІІ позачерговий з’їзд працівників усіх музеїв України не відбудеться через відсутність коштів. Тож з’їзд перейменують в обласний семінар і запросять до Черкас лише музейників з області.

– Не пишіть, що з’їзд скасовується. Ми просто робимо його скромнішим. Є поважні причини, зокрема, і брак коштів, – повідомив «Прочерку» новий очільник облуправління культури облдержадміністрації Василь Марштупа. – Подібний з’їзд проводиться раз на два роки. Цьогоріч він мав бути позачерговим. Тепер на базі Черкаського обласного краєзнавчого музею проведемо семінар.

Що ж означає переформатування з’їзду в семінар? Це пояснила директор Черкаського обласного краєзнавчого музею Алла Кушнір.

– Позачерговий з’їзд музеїв присвячений урочистостям з нагоди 150-річчя перепоховання Тараса Шевченка. Оскільки цими вихідними і так планується велика кількість заходів, багато музейних працівників у складі обласних делегацій поприїжджають у Канів, тому облуправлінням культури було вирішено провести в Черкасах семінар на шевченківську тематику. На семінар приїдуть музейники з області. Тобто з’їзд проведемо на меншому рівні.

– Але ж попередньо на з’їзд запрошувалися ваші колеги з інших областей. Вони планували поїздку. Тепер їх потрібно усіх попереджати про відбій?

– Так. Я сьогодні встигла дати відбій працівникам з далеких музеїв…

21 лютого

Інші дати
Ігор Шамо
1925 – український композитор. Однаково успішно виступав у цілком різних видах, формах і жанрах музичної творчості. Народний артист України. Автор музики до гімну столиці – пісні «Києве мій»
Розгорнути
Володимир Малик (Сиченко)
1921 – український письменник, автор пригодницьких та історичних творів: «Посол Урус-шайтана», «Фірман султана», «Чорний вершник», «Шовковий шнурок», що склали тетралогію «Таємний посол»; «Князь Кий», «Черлені щити» та ін.
Розгорнути
Міжнародний день рідної мови
«Рідна мова дається народові Богом, а чужа – людьми, її приносять на вістрі ворожих списів». Василь Захарченко
Розгорнути
Народився Дмитро Нитченко (Чуб)
(1905, м. Зіньків Полтавської обл. - 1999) - український письменник, педагог, громадський діяч. Активний представник української діаспори в Австралії. Автор збірки оповідей "Живий Шевченко", книжок "Стежками пригод" та "Слідами Миклухи-Маклая", багатьох оповідань, віршів, нарисів про подорожі.
Розгорнути
Народився Вікентій Хвойка
(1850, с.Семин, Чехія - 1914) - український археолог чеського походження. Відкрив пам'ятки трипільської культури в селах Трипілля, Жуківці, Стайки на Київщині, зробив класифікацію пам'яток і встановив час її виникнення (4–3 тис. до н. е.).
Розгорнути
Народився Дмитро Мілютенко
(1899, м. Слов"янськ - 1966), український актор, народний артист СРСР. Ролі: Пузир ("Хазяїн" Карпенка-Карого), Хлопов ("Ревізор" Гоголя), Часник ("В степах України" Корнійчука).
Розгорнути

Новини Дивитися всі