chrome firefox opera safari iexplorer

Депутати Обухівської райради віддають заповідні землі під забудову?

30 червня 2011 о 14:46

Депутати Обухівської районної ради схвалили рішення про зміну меж заказника «Обухівський», прийняте Козинською сільською радою у травні 2011. Згідно з цим рішенням, деякі земельні ділянки були вилучені з території Обухівського заказника «через втрату наукової та екологічної цінності».

Як зазначає активіст Національного екологічного центру України НЕЦУ Олександр Соколенко, таке рішення фактично дозволяє продавати ці землі у приватну власність.

«Урізання меж заповідника рішеннями сільських чи районних рад є незаконним. Це має здійснювати Київська обласна рада, відповідно до Закону України «Про природно-заповідний фонд». Ми уже звернулися до Генеральної прокуратури Києва, але поки що вона мовчить. Далі будемо звертатися до Київської обласної ради та вимагати скасувати рішення про вилучення земель з меж заказника та знову надати цим землям заповідний статус», — зазначив О.Соколенко.

Обухівський ландшафтний заказник був створений у 2004 році. Починаючи з 2008 року, невідомі почали продавати у заказнику ділянки: на трасі з’явилися біг-борди з інформацією про продаж, а у схемі майбутньої забудови замість лісу – рівні квадратики ділянок над Дніпром.

Рослини заказника складають рекреаційну цінність та охороняються не лише Червоною книгою України, а й на міжнародному рівні, зокрема Бернською Конвенцією про охорону дикої флори та фауни.

Майя Заховайко, «Рідна країна»

9 жовтня

Інші дати
Народився Михайло Кравчук
(1892, с. Човниця Волинської обл.-1942) - визначний український математик, педагог та громадський діяч, академік ВУАН. Автор української алгебраїчної та геометричної термінології. Організатор першого Київського математичного товариства та першої математичної олімпіади школярів (1935).
Розгорнути
Народився Микола Бажан
(1904, м. Кам»янець-Подільський, Хмельницька область - 1983) — український письменник, філософ, громадський діяч, перекладач, організатор і видавець багатьох універсальних видань. Автор творів «Майстер залізної троянди», «Політ крізь бурю», «Розмова сердець», «Клятва», переклав українською мовою «Витязь в тигровій шкурі» Шота Руставелі.
О земле юрб і добр, о земле сил і дій, Я кожну яв твою зв'яжу і відокремлю В єдиній складності твоїй. Тебе до пня, до дна тебе й до краю Всю вичерпать і розітнути суть! Тебе, немов мету і жертву, розкриваю Й не можу до кінця збагнуть, Бо мудрости й буття неісходима путь (Микола Бажан)
Розгорнути