chrome firefox opera safari iexplorer

Про Закарпаття створили мультимедійну книгу

26 червня 2011 о 14:15

Якщо ви прагнете дізнатися про історичні особливості та відчути колорит Закарпатського краю, звісно, варто відвідати цей чудовий регіон України. А от «заочно» познайомитись з ним допоможе мультимедійна книга «Закарпаття автентичне».

Видання презентувала Українська конфедерація журналістів спільно з Українським видавничим консорціумом. У цій унікальній книзі зібрані статті українських та зарубіжних науковців щодо історії краю, особливостей звичаїв, кухні, вбрання, архітектури, природних ресурсів.

Окрім того, читачі можуть ознайомитися із сучасним життям Закарпаття: інвестиційним кліматом, економічними можливостями та потенціалом регіону.

«Ми поступово йшли до цього проекту — мультимедійного видання. У 2004 — 2008 роках були створені три книги, які зібрали досить багато матеріалів історичного та культурного характеру. При цьому кожен новий том доповнював попередні матеріали, тому цілком логічним було об’єднати всі ці матеріали в єдине мультимедійне видання», — пояснив під час презентації книги директор цього видавничого проекту Володимир Мерцин.

За його словами, головним завданням при створенні книги в електронному форматі було відтворити особливості мислення та специфіку життя закарпатців за допомогою не лише друкованих текстів, але й аудіо- та відеоматеріалів.

Найближчим часом розпочнеться робота над наступним томом цього мультимедійного видання. «У наступному томі ми б хотіли вирішити певні технічні проблеми для того, щоб вона була простішою у користуванні. І, звичайно, будемо додавати нові матеріали», — пообіцяв В.Мерцин

У свою чергу, представник посольства Румунії в Україні Ромео Станчу вважає, що книга «Закарпаття автентичне» на достойному рівні представить Україну на міжнародній арені. За словами дипломата, у перспективі мультимедійну книгу про Закарпаття можна доповнити та розширити у співпраці з румунськими колегами.

«Завдяки сьогоднішній презентації, я дізнався дуже багато про Закарпаття, а після ознайомлення з деякими матеріалами мультимедійної книги зрозумів, що у вас – дуже гарний колектив, який працює професійно та відкрито. Ми зацікавлені в даному проекті, бо на Закарпатті є багато звичаїв, обрядів та традицій, спільних для мешканців Закарпаття та румунів», – заявив Ромео Станчу.

Електронну версію книги можна знайти тут.

Майя Заховайко, «Рідна країна»

17 січня

Інші дати
Народився Іван Труш
(1869, с. Висоцьке Львівська область – 1941) - український живописець-імпресіоніст, майстер пейзажу і портретист, мистецький критик і організатор мистецького життя в Галичині.
«Нам треба стояти… ногами на нашій землі, головою бути в Європі, а руками обхоплювати якнайширше справи української нації» (Іван Труш)
Розгорнути
Народився Григорій Епік
(1901, с.Кам'янка Дніпропетровської обл. - 1937) - український письменник, перекладач. автор повісті "Восени", романів "Без грунту", "Перша весна".
Розгорнути