chrome firefox opera safari iexplorer

Про Закарпаття створили мультимедійну книгу

26 червня 2011 о 14:15

Якщо ви прагнете дізнатися про історичні особливості та відчути колорит Закарпатського краю, звісно, варто відвідати цей чудовий регіон України. А от «заочно» познайомитись з ним допоможе мультимедійна книга «Закарпаття автентичне».

Видання презентувала Українська конфедерація журналістів спільно з Українським видавничим консорціумом. У цій унікальній книзі зібрані статті українських та зарубіжних науковців щодо історії краю, особливостей звичаїв, кухні, вбрання, архітектури, природних ресурсів.

Окрім того, читачі можуть ознайомитися із сучасним життям Закарпаття: інвестиційним кліматом, економічними можливостями та потенціалом регіону.

«Ми поступово йшли до цього проекту — мультимедійного видання. У 2004 — 2008 роках були створені три книги, які зібрали досить багато матеріалів історичного та культурного характеру. При цьому кожен новий том доповнював попередні матеріали, тому цілком логічним було об’єднати всі ці матеріали в єдине мультимедійне видання», — пояснив під час презентації книги директор цього видавничого проекту Володимир Мерцин.

За його словами, головним завданням при створенні книги в електронному форматі було відтворити особливості мислення та специфіку життя закарпатців за допомогою не лише друкованих текстів, але й аудіо- та відеоматеріалів.

Найближчим часом розпочнеться робота над наступним томом цього мультимедійного видання. «У наступному томі ми б хотіли вирішити певні технічні проблеми для того, щоб вона була простішою у користуванні. І, звичайно, будемо додавати нові матеріали», — пообіцяв В.Мерцин

У свою чергу, представник посольства Румунії в Україні Ромео Станчу вважає, що книга «Закарпаття автентичне» на достойному рівні представить Україну на міжнародній арені. За словами дипломата, у перспективі мультимедійну книгу про Закарпаття можна доповнити та розширити у співпраці з румунськими колегами.

«Завдяки сьогоднішній презентації, я дізнався дуже багато про Закарпаття, а після ознайомлення з деякими матеріалами мультимедійної книги зрозумів, що у вас – дуже гарний колектив, який працює професійно та відкрито. Ми зацікавлені в даному проекті, бо на Закарпатті є багато звичаїв, обрядів та традицій, спільних для мешканців Закарпаття та румунів», – заявив Ромео Станчу.

Електронну версію книги можна знайти тут.

Майя Заховайко, «Рідна країна»

27 січня

Інші дати
Олекса Тихий
(27 січня 1927, хутір Їжівка, Краматорівський район, Артемівська округа — 5 травня 1984, тюремна лікарня м. Пермі) український дисидент, правозахисник, педагог, мовознавець, член-засновник Української гельсінської групи. Виступав на захист української мови. Помер в ув'язненні.
Розгорнути
Народився Павло Чубинський
(1839, м.Бориспіль Київська область – 1884) – український етнограф, фольклорист, поет, громадський діяч, автор слів Гімну України.
Душу й тіло ми положим За свою свободу, І покажем, що ми, браття, Козацького роду! Гей-гей, браття милі, Нумо братися за діло! Гей-гей пора вставати, Пора волю добувати!
Розгорнути
Народився Архип Куїнджі
(1842, м.Маріуполь - 1910) – український та російський живописець-пейзажист грецького походження, педагог. Автор картин «Українська ніч», «Дніпро вранці», «Ніч на Дніпрі».
Розгорнути
Народився Павло Тичина
(1891, с. Піски Чернігівська область – 1967) – український поет, перекладач, публіцист, громадський діяч.
«Не Зевс, не Пан, не Голуб-Дух, - Лиш Соняшні Клярнети. У танці я, ритмічний рух, В безсмертнім всі планети. Я був – не я. Лиш мрія, сон. Навколо дзвонні звуки, І пітьми творчої хітон, І благовісні руки». (Павло Тичина)
Розгорнути
Народився Іван Гончар
(27.01.1911 – 18.06.1993) – видатний громадський та культурний діяч, скульптор, живописець, графік, народознавець, колекціонер. Заслужений діяч мистецтв УРСР (1960), Лауреат Державної премії ім. Т. Шевченка (1989), Народний художник України (1991). Один з ініціаторів створення Українського товариства охорони пам’яток історії та культури, а також Музею народної архітектури та побуту України; засновник відомого в Україні й за кордоном громадського музею, який від 1960-х років став осередком українського національного відродження.
«Багато погроз і попереджень довелося почути мені від невігласів, які зневажали мою творчість, які забували про те, що без коренів немає дерева, а без дерева плодів …Я давно поставив собі за мету жити і творити для народу. Якщо вкласти всю душу в свою працю, то потім тобі це якось повернеться». (Іван Гончар)
Розгорнути