chrome firefox opera safari iexplorer

6-7 серпня на Тернопіллі пройде фест «Дзвони Лемківщини»

28 липня 2011 о 15:38

На Тернопільщині 6 -7 серпня в урочищі Бичова міста Монастириська відбудеться ХІІІ Всеукраїнський фестиваль лемківської культури «Дзвони Лемківщини». Цьогоріч на фесті очікують до 10 тис.гостей з України та з-за кордону.

За словами голови Тернопільської облдержадміністрації Валентина Хоптяна, крім традиційної урочистої ходи містом та запалення ватри, організатори планують провести конкурс на найкращі лемківські страви та привезти дві виставки лемківських робіт – фотовиставку і вишивані картини. Також будуть спортивні змагання та лемківські забави, повідомили у прес-службі Тернопільської ОДА.

Водночас Валентин Хоптян вважає за доцільне активізувати процес спорудження на території Ватряного поля музею під відкритим небом «Лемківське село». Проектом передбачено встановлення хат-хиж коваля, гончара, млина-вітряка, лемківської церкви, музею Івана Мердака.

На території урочища планують спорудити містечко, де кожен район області та місто Тернопіль мали б свій будиночок, у якому можна проводити виставкові чи презентаційні заходи. Наявність такого містечка створить умови для використання фестивальної місцини упродовж всього року, незалежно від сезону чи погодних умов.

Гості фестивалю зможуть відвідати майстер-класи народних майстрів, взяти участь у спортивних змаганнях, де кожен охочий зможе спробувати свої сили у старовинних і сучасних спортивних іграх, оглянути виставки майстрів народної творчості, тематичну літературу з історії та культури лемків, придбати вишиванки, вироби з лози, глини та скуштувати традиційних лемківських страв.

Організатори очікують цього року на фестивалі до 10 тисяч учасників з України і з-за кордону, у тому числі з Польщі, Словаччини, Сербії, Хорватії.

31 березня

Інші дати
Микола Бокаріус
1869 – український вчений, один із засновників судової медицини. Першому в Україні було присвоєно звання заслуженого професора (1925). Єдиний в Україні Харківський науково-дослідний інститут судової експертизи носить ім’я його засновника – професора М.С. Бокаріуса.
Розгорнути
Борис Срезневський
1857 – російський і український метеоролог і кліматолог, професор, організатор метеорологічної служби в Україні, директор Київської метеорологічної обсерваторії.
Розгорнути
Корній Чуковський (Микола Корнейчуков)
(1882, м. Санкт-Петербург, Росія - 1969) – російський письменник, перекладач і літературознавець українського походження. Перекладач українських поетів (збірка «Молода Україна»), упорядник кількох видань російських перекладів Тараса Шевченка, автор нарису «Шевченко» (1911). Автор славнозвісних творів для дітей «Айболит», «Мойдодир», «Муха-Цокотуха» та ін.
«Поразительнее всего то, что широкие читательские массы России угадывали гениальность Шевченко даже сквозь плохие переводы, даже несмотря на цензурные бреши. Они так жадно хотели узнать, изучить его твор¬чество, в котором чувствовали столько родного, что требовали и требуют все новых изданий его «Кобзаря» в переводе на русский язык.» (Корній Чуковський).
Розгорнути
Народився Микола Міхновський
(1873, с.Турівка Полтавська область – 1924) – український політичний та громадський діяч, правник, публіцист, ідеолог державної самостійності України, автор славнозвісної брошури «Самостійна Україна».
«І нехай кожний з нас пам'ятає, що коли він бореться за народ, то мусить дбати за ввесь народ, щоб цілий народ не загинув через його необачність. Вперед ! Бо нам ні на кого надіятися і нічого озиратися назад». (Микола Міхновський)
Розгорнути

Новини Дивитися всі

Loading...