chrome firefox opera safari iexplorer

75-річчя дитячої залізниці святкують у Дніпропетровську

07 липня 2011 о 11:02

Дорогу збудували у 1936-му році для профорієнтації школярів. Тепер там навчають залізничним професіям близько тисячі дітей.

Дніпропетровська дитяча залізниця – одна з найстаріших в Україні. За 75 років її існування тут навчалося більше п’ятдесяти тисяч дітей, половина з них стала залізничниками.

Десятирічним хлопчиком прийшов Анатолій Каблуков на дитячу залізницю у 1936-ому році, щойно її відкрили.

Анатолій Каблуков, ветеран Придніпровської залізниці: «Это была гордость работать на этой железной дороге, здесь все было не игрушечное, а в малих размерах, но настоящая дорога, все серьезно было».

Каблуков згадує — над подальшою професією навіть не роздумував. Усе життя чоловік присвятив залізниці. Піти його шляхом збирається і 16-річний Максим Равасюк. За чотири роки він освоїв спеціальності від провідника до машиніста потяга. Наступного року збирається вступати до профільного вишу.

Максим Равасюк, машинист потягу: «Это дает техническую базу для будущей работы, что я уже знаю принципы работы локомотивов».

Для таких, як Равасюк, слід передбачити пільги під час вступу до профільних навчальних закладів, переконаний директор дитячої залізниці. Адже ці абітурієнти вже володіють деякими професіними навичками.

Роман Куреленко, начальник дитячої дніпропетровської залізної дороги: «Ще немає такого закону, що юні залізничники можуть поза чергою, поза конкурсом вступити у навчальний заклад, ми постійно піднімаємо це питання».

З цією ініціативою начальник дитячої залізниці вже звертався до керівництва «Укрзалізниці». А допоки у кабінетах вирішують, чи доцільні такі пільги, нове покоління колійників уже зростає.

23 листопада

Інші дати
23 листопада відзначають:
  • День без покупок.
  • Чорна п’ятниця.
Розгорнути
Олександр Івченко
1903 – авіаконструктор, керівник розробки поршневих, пізніше турбореактивних двигунів для багатьох типів літаків, в т. ч. і літаків Як-40 і Ан-24. 1959 р. створив і очолив самостійне дослідне підприємство – Запорізьке машинобудівне конструкторське бюро «Прогрес», з 1963 – його генеральний конструктор.
Розгорнути
Народився Микола Бунге
(1823, м.Київ – 1902) – вчений-економіст, державний діяч. Голова Кабінету Міністрів Російської імперії з 1887 до 1895 рр. За його керування бюджет вперше дістає статус документу обов'язкового до виконання всіма відомствами. У 1887 році добився скасування подушної податі з селян, за його ініціативою введено правила, що регламентували умови праці фабричних працівників. Підтримка М.Бунге розвитку індустрії України, іноземні інвестиції подвоїли видобуток вугілля в Донбасі та активно розвивали залізорудну промисловість Криворіжжя.
Розгорнути
Народився Микола Носов
(1908, м.Київ – 1976) – радянський письменник, автор знаменитої трилогії «Незнайко».
Розгорнути