chrome firefox opera safari iexplorer

Козаки обурені рішенням стосовно пам'ятника Калнишевському

07 липня 2011 о 09:52

Отамани майже всіх козацьких організацій Одещини підтримали вимоги позовної заяви Чорноморського Гайдамацького З’єднання до Одеської міськради стосовно скасування нею рішення про встановлення пам’ятника Кошовому отаману Петрові Калнишевському в Одесі.

Як повідомили у прес-службі Чорноморського Гайдамацького З’єднання, свою підтримку заяві отамани висловили під час проведення розширеної координаційної ради Козацьких організацій при голові Одеської облдержадміністрації, яка відбулася сьогодні в Одесі.

«Козаки обурені таким ставленням міської влади до історичної пам’яті нашого народу», – йдеться у повідомленні.

У виступах отамани підкреслили те, що П.Калнишевський – канонізований святий Української Православної Церкви — Петро Багатостраждальний – вніс вагомий внесок у визволення нашого краю від майже 350 літнього ярма Османської імперії, особисто брав участь у бойових діях під час облог і штурму Хаджибейської фортеці пліч-о-пліч з російською армією.

«Паплюження його честі й заслуг перед нашим народом нинішнім керівництвом міста є неприпустимим і ображає релігійні почуття великої частини одеситів, які вважають себе православними», – наголошують у Чорноморському Гайдамацькому З’єднанні.

28 лютого депутатська більшість Одеської міськради 6-го скликання, визнала помилкою рішення сесії міськради попереднього, 5-го скликання від 10 липня 2008 року «Про погодження місця розташування пам`ятника кошовому отаману Петру Калнишевському».

За скасування рішення про виділення земельної ділянки на розі проспектів Шевченка і Гагаріна під монумент останньому кошовому Запорізької Січі, відомому безліччю перемог над турецькими військами і канонізованому Українською православною церквою Київського патріархату, проголосували 90 депутатів, утрималися — 6, не брали участі в голосуванні — 12.

Доповідач по цьому питанню  Олексій КОСЬМІН мотивував скасування рішення тим, що схвалений проект зведення монумента не був реалізований протягом 2008—2010 років: досі не зібрані кошти на його спорудження.

Депутати не прислухалися до заклику депутата Геннадія ЧЕКІТИ не голосувати за скасування попереднього рішення, оскільки образ П.Калнишевського — це образ полководця, який об`єднує країну. Не справила враження на більшість міськради і наведена депутатом історична довідка про те, що за особливі заслуги у боях проти турецьких військ на південних рубежах України П.Калнишевський був нагороджений золотою медаллю на андріївській стрічці, а також отримав звання генерал-лейтенанта.

22 грудня

Інші дати
Народився Данило Самойлович
(1744, с.Янівка, Чернігівська область - 1805) – український медик, засновник епідеміології в Російській імперії, фундатор першого в Україні наукового медичного товариства. Першим довів можливість протичумного щеплення.
Розгорнути
Народилася Марко Вовчок (Марія Вілінська)
(1833, Росія – 1907) – українська письменниця. Автор повістей «Інститутка», «Кармелюк», «Невільничка», «Сава Чалий».
«Вже нігде нема такого широкого степу, веселого краю, як у нас. Таки нема, нема, нема та й нема! Де такі тихії села? де такії поважнії, ставнії люде? Де дівчата з такими бровами? Згадати любо, побачити мило, тільки що жити там трудно» (Марко Вовчок)
Розгорнути
День енергетика
Свято встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи працівників енергетики та електротехнічної промисловості України…» згідно Указу Президента України «Про День енергетика» від 12 листопада 1993 р. № 522/93.
Розгорнути
День працівників дипломатичної служби
Свято встановлено в Україні «…ураховуючи важливу роль працівників дипломатичної служби України у підтриманні мирного і взаємовигідного співробітництва України з членами міжнародного співтовариства, забезпеченні при цьому національних інтересів і безпеки України, а також захисті прав та інтересів громадян і юридичних осіб України за кордоном…» згідно Указу Президента України «Про День працівників дипломатичної служби» від 21 листопада 2005 р. № 1639/2005.
Розгорнути