chrome firefox opera safari iexplorer

У Пересопниці археологи знайшли булаву XII-XIII ст

11 липня 2011 о 16:09

У селі Пересопниця Рівненської області волинські дослідники натрапили на унікальну знахідку – уламок давньоруської булави, яка датується XII-XIII століттями.

Невеличка булава (розміром 4×5 сантиметрів) виготовлена з бронзи і покрита позолотою, повідомили у прес-центрі ДП «Волинські старожитності».

Натрапили на знахідку під час нагляду за роботою екскаватора у не дуже перспективному, з точки зору археології, місці, де колись був старий міст. Така знахідка вкотре підтверджує важливість та необхідність нагляду за будівельними та земляними роботами у певних місцях.

«Знайдена булава відноситься до третього типу за класифікацією Кірпічнікова. Він найчастіше зустрічається у північно-східних землях Давньої Русі. Булава позолочена зовні і зсередини. Це підтверджує думку, що вона належала якомусь князеві або воєводі, а не рядовому боярину. Булава пустотіла, не залита всередині свинцем, тобто дуже легка. Тому її могли використовувати тільки як парадно-представницьку. Є кілька князів, які пов’язані з нашими землями та північно-східними теренами Русі: засновник Москви Юрій Долгорукий та його син Андрій Боголюбський. Вони обидва бували на Волині. Можна припустити, що булава належала комусь із них або ж їхнім воєначальникам», – розповів науковий співробітник ДП «Волинські старожитності» Михайло Вашета.

Проте археологи знайшли не цілу булаву, а її уламок. Слідів деформації від удару не видно. Це дозволило науковцям зробити припущення, що булава була розбита ударом холодної зброї по вертикалі.

22 листопада

Інші дати
Народився Володимир Даль (Козак Луганський)
(1801, м.Луганськ –1872) – російський вчений, письменник. Прославився як автор «Тлумачного словника живої великоросійської мови».
Розгорнути