chrome firefox opera safari iexplorer

Україна має повчитися у Грузії в повазі до великих українців, — Томенко

27 липня 2011 о 11:09

Заступник голови Верховної Ради України Микола Томенко вважає, що Україна має вчитися у Грузії у питанні вшанування пам`яті великих українців. Про це він заявив під час робочого візиту до Грузії, повідомили у прес-службі ВР.

Віце-спікер відвідав у Сурамі музей Лесі Українки, школу імені Лесі Українки та поклав квіти до її пам`ятника. Заступник голови Верховної Ради передав останні видання творів поетеси, аудіоматеріали для вивчення української культури, мови та літератури.

Цьогоріч виповнюється 140 років з дня народження поетеси, а 1 серпня вшановується її пам`ять, оскільки саме цього дня Леся Українка пішла з життя. Останні дні вона провела у грузинському містечку Сурамі, де і померла.

За словами М.Томенка, складається парадоксальна ситуація, оскільки пам’ять до українських видатних діячів більше вшановують у Грузії, ніж в Україні, а тому Україна повинна вчитися у Грузії повазі до своїх великих українців.

Віце-спікер нагадав, що є автором постанови про відзначення 140-річчя з дня народження Лесі Українки. «Не дивлячись на прийняття цієї постанови, відзначення цієї дати відбулося в Житомирській, Волинській областях, натомість у Києві та на загальнонаціональному рівні відзначення практично не було», — сказав він.

Микола Томенко наголосив, що Грузія з великою повагою поставилася до Лесі Українки, і досі тривають заходи, пов’язані з річницею її народження. За його словами, школа у Сурамі оголосила 2011 рік роком Лесі Українки у Грузії.

7 грудня

Інші дати
Народився Микола Устиянович
(1811, м. Миколаїв, Львівська область – 1885) – українського письменника і громадського діяча. Окремі його вірші ««Верховино, світку ти наш», «Гей, браття опришки» стали українськими народними піснями.
Розгорнути
Народився Микола Вороний
(1871, м.Дніпропетровськ - 1938) - українського поета, громадсько-політичного діяча, театрознавця, перекладача. У 1917 р. був одним із засновників і режисерів Українського національного театру. Автор поетичних збірок «Ліричні поезії», «В сяйві мрій», поеми «Євшан-Зілля».
Розгорнути
Народилася Катерина Білокур
(1900, с.Богданівка, Київська область – 1961) – українська художниця-самоучка, майстер українського народного декоративного живопису. Автор картин «Півонії», «Богданівські яблука», «За селом», «Натюрморт», «Хата в Богданівці», «Гай», «Колгоспне поле» та ін.
«Як би ми мали художницю такого рівня майстерності, то змусили б заговорити про неї цілий світ!» (Пабло Пікассо про Катерину Білокур)
Розгорнути