chrome firefox opera safari iexplorer

Відпочинок у компанії інфекцій та сміття

29 липня 2011 о 10:42

Замість звичного відпочинку на вітчизняних морях та закордоном, цього року на українців найбільше чекали місцеві ріки та озера. Фінансова ситуація вдарила по кишені майже кожної сім’ї, проте тепер під ударом опинилося  здоров’я…

Як пише «Україна молода», згідно з опитуванням, проведеним компанією Research & Branding Group, більше 60% співвітчизників проведуть літо на дачах або київських пляжах, оскільки не можуть оплатити якісний повноцінний відпочинок.

Безкоштовний сир буває лише в одному випадку. Так само і безкоштовний відпочинок має багато і майже завжди неприємних «нюансів»: гори сміття, невідповідну інфраструктуру, неслухняних відпочиваючих та антисанітарію водойм.

Цього року столична влада заборонила купатися в ряді водойм. Під заборону потрапили пляжі «Тельбін», «Райдужний» і «Центральний» на Трухановому острові. Але ті, що залишилися, ніяк не  радують киян.

Зона відпочинку у Гідропарку під назвою Sun City може похвалитися наявністю платних шезлонгів (50 грн.), проте не чистотою пляжної зони. Як зазначають самі працівники, це ще не найгірший варіант. Сьогодні зайти на територію можна безкоштовно, але ще минулого року вхід був платний, що суттєво впливало на контингент відпочивальників: і сміття було менше, і відпочинок приємніший.

Не краща ситуація склалася і на пляжі «Дитячому»: все те ж сміття і не найчистіша вода, куди всі прибережні й водні кафешки скидають свої відходи. Окрім цього, зазіхання на територію  гамірливої малечі пенсіонерів, які теж облюбували собі це місце. За словами «УМ», мами скаржаться на те, що дітям не вдається в міру відпочити через постійні скарги з боку бабусь та дідусів.

«Якість прибережних зон тут надзвичайно погана, туалети не працюють, всюди дуже брудно. Генделики, що плавають на воді, скидають у воду все, що можна і не можна собі уявити. Всюди лежить безліч пляшок, риболовецьких гачків. Окрім зовнішніх негараздів, вода в річці кишить інфекціями. Нещодавно на пляжах «Молодіжний», «Дитячий», «Ветеранський» знайшли кишкову паличку», — оцінює ситуацію еколог Київського культурно–екологічного центру Володимир Борейко.

Жодних попереджень про наявність інфекції у воді на пляжах немає. З першими променями сонця вони наповнюються охочими засмагнути та порибалити. Залишається лише сподіватися, що столична влада зглянеться на стан зон відпочинку і зробить їх хоча б максимально безпечними, якщо не комфортними…

1 грудня

Інші дати
День працівників прокуратури
Указом Президента України від 02.11.2000 року встановлено професійне свято - День працівників прокуратури - 1 грудня.
Розгорнути
Народився Микола Леонтович
(1877, с.Монастирок, Вінницька область - 1921) – український композитор, хоровий диригент, Його обробка для хору народної пісні «Щедрик» відома у всьому світі як різдвяна колядка «Carol of the Bells».
Розгорнути
Народився Платон Воронько
(1913, с. Чернеччина, Сумська область – 1988) – український письменник, публіцист. Автор поетичної збірки «Повінь».
«У моєї доні Оченята сонні, Рученьки, Мов з вати, Доня Хоче спати... Ніч прийшла Тихенька, Спи, Моя маленька...» (Платон Воронько)
Розгорнути
Народився Платон Майборода
(1918, с.Пелехівщина, Полтавська область – 1989) –український композитор, автор численних пісень і хорів, обробок народних пісень ( «Пісня про рушник», «Якщо ти любиш», «Ми підем де трави похилі», «Київський вальс»).
А чи ранньою, чи пізньою, Як цвістимуть всі сади, Я прийду до тебе піснею, Тільки прагни, тільки жди…(Платон Майборода)
Розгорнути
Народився Георгій Майборода
(1913, с. Пелехівщина Полтавської обл. - 1992) - український композитор. Автор багатьох опер, симфоній, концертів для голосу з оркестром, для скрипки з оркестром, симфонічних варіацій для віолончелі з оркестром, хорів, романсів.
Розгорнути