chrome firefox opera safari iexplorer

Кабмін виділив 17,5 млн гривень на святкування 1000-річчя Софії Київської

01 серпня 2011 о 15:27

Кабінет Міністрів виділив Міністерству культури 17,45 млн гривень на здійснення заходів з відзначення 1000-річчя заснування Софійського собору та проведення протиаварійних та ремонтно-реставраційних робіт в Андріївській церкві у Києві.

Згідно з розпорядженням Кабміну № 712, гроші виділені за рахунок передачі бюджетних призначень, передбачених Міністерству фінансів за програмою Державні капітальні витрати, що розподіляються Кабміном.

Мінкультури доручено погодити передачу бюджетних призначень з комітетом Верховної Ради з питань бюджету, а Мінфіну — відкрити в разі необхідності нову бюджетну програму та внести відповідні зміни до розпису державного бюджету.

Нагадаємо, у вересні 2010 року Кабмін створив організаційний комітет з підготовки та відзначення 1000-річчя від дня заснування Софійського собору в Києві.

Пізніше в лютому уряд вже виділив 17 млн. грн на святкування і реконструкцію Андріївської церкви, але в березні вийшла ще одна постанова, якою перший документ анульовано, а гроші фактично перекидалися на реконструкцію Києво-Печерської Лаври.

Як повідомлялося, 12 червня Янукович підписав указ № 682/2010 Про відзначення 1000-річчя заснування Софійського собору в 2011 році.

Водночас, старший науковий співробітник Інституту історії України Олексій Толочко наполягатиме на тому, що собор було побудовано між 1017—1037 роками князем Ярославом Мудрим.

***

У лютому 2010 року Національний заповідник Софія Київська заявив про заснування Софійського собору князем Володимиром Великим, а не князем Ярославом Мудрим.

Зокрема, вчені заповідника припускають, що собор було закладено і майже закінчено князем Володимиром у 1011—1015 роках, а завершено його сином Ярославом в 1018 році.

У радянській і пострадянській історіографії превалювала гіпотеза про заснування собору князем Ярославом в 1037 році.

22 грудня

Інші дати
Народився Данило Самойлович
(1744, с.Янівка, Чернігівська область - 1805) – український медик, засновник епідеміології в Російській імперії, фундатор першого в Україні наукового медичного товариства. Першим довів можливість протичумного щеплення.
Розгорнути
Народилася Марко Вовчок (Марія Вілінська)
(1833, Росія – 1907) – українська письменниця. Автор повістей «Інститутка», «Кармелюк», «Невільничка», «Сава Чалий».
«Вже нігде нема такого широкого степу, веселого краю, як у нас. Таки нема, нема, нема та й нема! Де такі тихії села? де такії поважнії, ставнії люде? Де дівчата з такими бровами? Згадати любо, побачити мило, тільки що жити там трудно» (Марко Вовчок)
Розгорнути
День енергетика
Свято встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи працівників енергетики та електротехнічної промисловості України…» згідно Указу Президента України «Про День енергетика» від 12 листопада 1993 р. № 522/93.
Розгорнути
День працівників дипломатичної служби
Свято встановлено в Україні «…ураховуючи важливу роль працівників дипломатичної служби України у підтриманні мирного і взаємовигідного співробітництва України з членами міжнародного співтовариства, забезпеченні при цьому національних інтересів і безпеки України, а також захисті прав та інтересів громадян і юридичних осіб України за кордоном…» згідно Указу Президента України «Про День працівників дипломатичної служби» від 21 листопада 2005 р. № 1639/2005.
Розгорнути