chrome firefox opera safari iexplorer

Найкращі народні ляльки — з Полтави та Черкас. Фото

10 серпня 2011 о 08:23

За підсумком всеукраїнського конкурсу від «Рукотворів» на кращу традиційну народну ляльку, мистецтвознавці обирали найкращі роботи і відзначили майстрів за кількома номінаціями.

Так, перемогли Тетяна Саєнко та Алла Маркар’ян з Полтави, і Лідія Колесник з Черкас.

У спеціальних номінаціях відзначені: за вишивку — сестри Тетяна та Наталка Катриченки з Києва, за майстерність — Ольга Костюченко з Чернігова, за стильність — Олена Лабунька (Дніпропетровщина-Львів), за образність — Світлана Ковальова (Харків-Луганщина) та за регіональний костюм — Людмила Павлова з Тернополя.

Роботи визначали: заступники директора Музею Івана Гончара, мистецтвознавці Юрій Мельничук, Ігор Пошивайло та Тетяна Пошивайло, а також директор Художнього ліцею при Львівській національній академії мистецтв, майстер авторської ляльки Оксана Смерека-Малик.

Переможці та учасники отримали призи та символічні подарунки від спонсорів конкурсу: видавництва «Родовід» та магазину «Світ рукоділля».

Ляльки-переможці:

Лялька Алли Маркар'ян (Полтава)

 

Лялька Тетяни Саєнко (Полтава)

 

Лялька Лідії Колесник (Черкаси)

Нагадаємо, у столичному Музеї Івана Гончара до 25 серпня проходить виставка традиційної української народної ляльки, на якій представлені понад 60 робіт з різних регіонів України.

Інформацію про кожного, хто долучився до проекту і про передісторію проведення конкурсу можна прочитати тут.

* Фото надані «Рукотворами»

22 грудня

Інші дати
Народився Данило Самойлович
(1744, с.Янівка, Чернігівська область - 1805) – український медик, засновник епідеміології в Російській імперії, фундатор першого в Україні наукового медичного товариства. Першим довів можливість протичумного щеплення.
Розгорнути
Народилася Марко Вовчок (Марія Вілінська)
(1833, Росія – 1907) – українська письменниця. Автор повістей «Інститутка», «Кармелюк», «Невільничка», «Сава Чалий».
«Вже нігде нема такого широкого степу, веселого краю, як у нас. Таки нема, нема, нема та й нема! Де такі тихії села? де такії поважнії, ставнії люде? Де дівчата з такими бровами? Згадати любо, побачити мило, тільки що жити там трудно» (Марко Вовчок)
Розгорнути
День енергетика
Свято встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи працівників енергетики та електротехнічної промисловості України…» згідно Указу Президента України «Про День енергетика» від 12 листопада 1993 р. № 522/93.
Розгорнути
День працівників дипломатичної служби
Свято встановлено в Україні «…ураховуючи важливу роль працівників дипломатичної служби України у підтриманні мирного і взаємовигідного співробітництва України з членами міжнародного співтовариства, забезпеченні при цьому національних інтересів і безпеки України, а також захисті прав та інтересів громадян і юридичних осіб України за кордоном…» згідно Указу Президента України «Про День працівників дипломатичної служби» від 21 листопада 2005 р. № 1639/2005.
Розгорнути