chrome firefox opera safari iexplorer

Половина товарів для школярів — браковані

05 серпня 2011 о 10:00

Зошити, які засліплюють білизною, олівці зі свинцем, шкільна форма, що линяє. Ці подарунки до 1 вересня підготували виробники учням. Сніданки для дітей також із сюрпризами: сосиски містять кишкову паличку, дині — нітрати, згущене молоко — пальмову олію. Такі результати контрольної закупки фахівців Держспоживстандарту.

Галина Захарова, інженер випробувальної лабораторії: «В этой тетрадке есть такое отклонение: здесь верхняя линия толще нижней».

А має бути — навпаки. Першачки напружують очі, як наслідок — зір псується. До того ж, зошити засліплюють своєю білизною.

Галина Захарова, інженер випробувальної лабораторії: «Белая бумага с применением отбеливателя — она также ведет к напряжению зрения».

Кожен другий товар контрольної закупки експертів дивує нахабністю виробників. Чоботи не витримують навантаження — рвуться. Шкільна форма фарбує навіть руки. А через набір для малювання взагалі можна опинитися на лікарняному ліжку.

Наталія Казанцева, начальник лабораторії сертифікації іграшок: «В таком предмете было обнаружено привышение свинца. При попадании в организм ребёнка может приводить к каким-то достаточно серьёзным последствиям».

У ранцях економні виробники не подбали про якісну спинку. Це може призвести до викривлення хребта дитини, попереджають дослідники. До того ж, жоден із закуплених рюкзаків не вбереже дитину на дорозі.

Галина Некрашевич, начальник лабораторії аналітичних досліджень та випробувань продукції: «На передній, бокових сторонах та верхньому клапані обов’язково повинні бути світловідбиваючі елементи. Ні в одному з придбаних нами рюкзаків таких елементів немає».

Чим нагодувати школярів перед уроками — ще слід пошукати, переконалися фахівці Держспоживстандарту. Виявилося, сосиски містять кишкову паличку, згущене молоко виготовлене з пальмової олії, чорниця — радіаційна, диня — нітратна, яблука та виноград містять пестициди.

Віктор Волошенець, заступник начальника науково-дослідного центру випробувань продукції: «Пестициды — они довольно таки токсиканты. Могут приводить и к мутационным вещам».

Відсоток неякісних товарів на вітчизняному ринку буде лише зростати, прогнозують у Держспоживстандарті. Адже нещодавно набрав чинності «Закон про ринковий нагляд та контроль за нехарчовою продукцією».

Віктор Ример, перший заступник гендиректора ДП «Укрметртестстандарт»: «Державні інспектори, які раніше здійснювали контроль на підприємствах, тепер вже не мають права це робити. Тобто, ці функції в нашій країні в Держспоживстандарті — припинено».

Натомість, тепер має бути забезпечений ринковий нагляд за продукцією. Утім, за словами Віктора Римера, для цього бракує фахівців та відсутнє бюджетне фінансування. Відтак, споживачам слід розраховувати лише на власну інтуїцію та не забувати питати у продавців про наявність сертифікатів якості товару.

16 липня

Інші дати
Данило Демуцький
1893 – класик українського і світового кіно, кінооператор і фотограф. Кінооператор О. Довженка («Арсенал», «Земля»), Б. Барнета і І. Савченко. Заслужений діяч мистецтв Української РСР (1954). Заслужений діяч мистецтв Узбецької РСР (1954). Лауреат Сталінської премії першого ступеня (1952). Жертва сталінських репресій.
Розгорнути
1990 р. — прийняття Декларації про державний суверенітет України
«Верховна Ради Української РСР, виражаючи волю народу України, прагнучи створити демократичне суспільство, виходячи з потреб всебічного забезпечення прав і свобод людини, шануючи національні права всіх народів, дбаючи про повноцінний політичний, економічний, соціальний і духовний розвиток народу України, визнаючи необхідність побудови правової держави, маючи на меті утвердити суверенітет і самоврядування народу України, ПРОГОЛОШУЄ державний суверенітет України як верховенство, самостійність, повноту і неподільність влади Республіки в межах її території та незалежність і рівноправність у зовнішніх зносинах». («Декларація про державний суверенітет України»).
Розгорнути
Народився Василь Барка (Очерет)
(1908, с.Солониця, Полтавська область - 2003) - український письменник і перекладач.  Автор роману «Жовтий князь».  
Розгорнути