chrome firefox opera safari iexplorer

Половина українських дітей потерпають від насильства

18 жовтня 2011 о 13:33

45% українських дітей зазнають різних форм насильства. Таку статистику під час прес-конференції оприлюднив уповноважений Президента України з прав дитини Юрій Павленко, передає кореспондент УНН.

«Як правило, суспільство дуже різко реагує на факти прояву насильства, але, як правило, відстоює права батьків на фізичне покарання дітей», — сказав Ю.Павленко.

За його словами, Україна ратифікувала низку міжнародних документів і мінімальних соціальних стандартів, що сприяє створенню системи правосуддя щодо неповнолітніх.

«Але політика держави стосовно неповнолітніх все ще носить каральний характер. Ряд положень кримінального законодавства потребує низки оновлень», — підкреслив Ю.Павленко.

Як повідомляв УНН, нещодавно уповноважений Президента України з прав дитини наголошував, що сьогодні у вітчизняне законодавство практично не імплементовано принцип забезпечення найвищих інтересів дитини, через що багато рішень виконавчої і судової гілок влади відповідають вимогам закону, однак не відповідають інтересам дитини.

Серед актуальних питань, які активно обговорюються в суспільстві, потребують розгляду та вирішення, він назвав особливості усиновлення дітей, доцільність міждержавного усиновлення, реформування інтернатних закладів, реалізація права дитини бути вислуханою і почутою, не зазнавати дискримінації, збереження та підтримка її сім'ї та сімейного оточення тощо.

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути