chrome firefox opera safari iexplorer

В Україні можуть законодавчо скасувати таємницю всиновлення

14 серпня 2012 о 16:24

Уповноважений Президента України з прав дітей Юрій Павленко висловлюється за скасування таємниці усиновлення.

«З метою захисту дітей та дотримання конвенції ООН, з метою забезпечення інтересів дитини, таємниця всиновлення має бути скасована, і ми, зі свого боку, ініціюємо відповідний законопроект про внесення змін до Сімейного та Кримінального кодексів, що стосуються скасування таємниці всиновлення», — сказав він у ході брифінгу у вівторок в Києві.

Він наголосив, що таємниця всиновлення, яка існує в Україні сьогодні, не дає можливості здійснювати адекватний контроль за вихованням і проживанням усиновлених дітей.

«Таємниця усиновлення — це тягар, який дістався нам від радянської системи», — сказав він.

За словами Павленка, рано чи пізно дитина все одно дізнається правду про своє усиновлення, і аналіз показує, що чим пізніше дитина дізнається про своє всиновлення, тим більше непередбачуваними можуть бути наслідки.

За його словами, за роки незалежності України було усиновлено більш як 35 тис. дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. У 2011 році було усиновлено 3084 дитини, з них громадянами України — 2114, а в нинішньому році усиновлено в Україні 1352 дитини.

Розділи: Суспільство

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути