chrome firefox opera safari iexplorer

В Україні скасують таємницю усиновлення для дитини?

30 січня 2013 о 16:22

Уповноважений Президента з прав дитини Юрій Павленко ініціює скасування таємниці усиновлення для дитини, яку усиновили. На думку дитячого омбудсмена, дитина має право знати про своє походження.

Про це Павленко повідомив 30 січня під час робочого візиту на Львівщину.

За його словами, такі зміни пропонуються для більш ефективного контролю дитини в сім’ї усиновителів.

«Ми підготували відповідний проект закону. Він передбачає скасування таємниці усиновлення з погляду батьків і дитини. У той час зберігаються обмеження доступу до інформації про усиновлення, зокрема, з погляду біологічних батьків. Розголошення інформації ззовні може бути тільки за згодою усиновителя. Пропонується зберегти кримінальну відповідальність за розголошення таємниці усиновлення», – повідомив дитячий омбудсмен.

«Таємниці усиновлення для дитини не може бути і це порушення права дитини знати про своє походження», – переконаний Павленко.

Джерело: ZIK
Розділи: Суспільство

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути