chrome firefox opera safari iexplorer

Рушник, довжиною у 8.5 метрів — презентували у Донецьку

23 серпня 2011 о 11:33

Рушник, довжиною у вісім із половиною метрів — презентували у Донецьку. Його вишили — до двадцяти-річчя незалежності України.

Працювали над витвором - 18 народних майстрів регіону, серед яких — один чоловік. Вишита доріжка маками, васильками, трояндами та соняшниками. При цьому, використовували кольори, притаманні донецькому регіону – це чорний, червоний, блакитний та жовто-зелений. Рушник Єдності — зберігатиметься у донецькому краєзнавчому музеї.

Артем Ловягін, методист Донецького обласного учбово-методичного центру культури: «Рушник це є символ єдності нашої області. Майстри вклали в нього всю свою любов не тільки до своєї області, але й до України, тому що рушник є символом України. Рушник вишивали дівчини, коли готувалися до весілля, рушник обов'язково вишивали до народження дитини, рушник вишивали, коли зустрічали гостей хлібом-сіллю. Тому ми, звичайно, підтримуємо нашу традицію».

Джерело: 5 канал
Розділи: Новини культури

8 листопада

Інші дати
Народився Дмитро Байда-Суховій
(1882, с. Нагірне, Полтавська область – 1974) – український актор, режисер, бандурист, збирач і пропагандист українських народних пісень, один із засновників українського кіно. На початку 1910-х років одним з перших в Україні почав фільмувати театральні постановки, створивши популярні на той час фільми "Кума Хвеська" (1910), "Жидівка-вихрестка" (1911), "Змія підколодна" (1911), "Сватання на вечорницях" (1911), "Три кохання в мішках" (1911), "Навкруги зрада" (1912), "Шельменко-денщик", "Запорізький скарб" (1912), "Спіть, орли бойові" (1914). Німі картини озвучувалися прямо під час показу глядачам – музикою, шумами й акторами, які за екраном дублювали самі себе. Крім того, Дмитро Байда-Суховій акомпанував своїм стрічкам грою на бандурі.
Розгорнути
Народився Африкан Криштофович
(1885, с. Криштоповка, Харківська область – 1953) – вчений геолог, палеоботанік, засновник радянської палеоботанічної школи.
Розгорнути
Народився Олесь Досвітній
(Олександр Скрипаль-Міщенко) (1891, м. Вовчанськ, Харківська область - 1934) - українського письменника. Один з організаторів Ялтинської і Одеської кінофабрик. Автор оповідань та повістей: «Алай», «Гюлле», «Нотатки мандрівника», «На плавнях», «Піймав», «Постаті», «Сірко», «На той бік», «Новели»; романів «Американці», «Хто», «Нас було троє», «Кварцит».
Розгорнути