chrome firefox opera safari iexplorer

У єврокубках «Шахтар» заробив у сім разів більше ніж «Динамо»

17 серпня 2011 о 11:41

Футбольний клуб «Шахтар» (Донецьк) за участь в основній сітці Ліги чемпіонів сезону 2010—2011 років отримав 21,288 млн євро.

Згідно з інформацією на офіційному сайті УЄФА, сума призових, яку булу розподілено серед 32 клубів — учасників головного європейського клубного турніру, становить 754,1 млн євро. Найбільше заробили фіналісти турніру — іспанська «Барселона» й англійський «Манчестер Юнайтед».

«МЮ» отримав від УЄФА 53,197 млн євро. Понад 27 млн євро чемпіони Англії заробили завдяки своїм результатам в основній сітці, а ще 25,9 млн євро отримали як частку від маркетингового пулу. «Барселона», яка здолала манкуніанців у фінальному матчі на «Вемблі», обмежилася 51,025 млн євро. Результати на груповій стадії nf в плей-оф принесли каталонцям 30,7 млн євро, а частка чемпіонів Іспанії в маркетинговому пулі становила 20,3 млн євро.

У вісімці клубів, які заробили в минулому розіграші ЛЧ найбільше, також опинилися «Челсі» (44,523 млн євро), «Шальке-04» (39,750 євро), «Реал» (39,288 євро), «Інтер» (37,982 євро), «Баварія» (32,562 євро) і «Тоттенхем» (31,133 євро).

Загальну суму призових у 754,1 млн євро було розбито на дві частини: 413 млн євро було спрямовано на погашення фіксованих виплат, а ще 341,1 млн євро було розподілено як доходи від телетрансляцій. Маркетинговий пул розподілявся між клубами згідно з питомою вагою їх країн на телевізійному ринку. Всередині асоціацій суми преміальних залежали від результатів і кількості матчів, зіграних кожним конкретним клубом у Лізі чемпіонів.

Крім того, УЄФА оприлюднив у вівторок розподіл прибутку між учасниками другого європейського клубного турніру - Ліги Європи. Так, київське «Динамо» заробило 2,759 млн євро, харківський «Металіст» — 1,886 млн євро, львівські «Карпати» — 1,172 млн євро.

56 учасників другого розіграшу Ліги Європи отримали виплати на загальну суму понад 150 млн євро, отриманих завдяки централізованому маркетингу турніру.

Переможець Ліги Європи минулого сезону португальський «Порту» отримав призові в розмірі 7,837 млн євро. «Брага», яка поступилася «Порту» у вирішальному матчі, заробила завдяки своїм результатам 4,528 млн євро. До цієї суми не входять гроші, які «каноніри» отримали як учасники розіграшу Ліги чемпіонів, звідки вони вилетіли після групового етапу.

Але найбільше в сумі заробив іспанський «Вільярреал», який програв «Порту» в півфіналі, за рахунок доходів від телетрансляцій. «Підводникам» у сумі дісталися 9 млн євро.

У минулому розіграші Ліги чемпіонів донецький «Шахтар» дійшов до ¼ фіналу Ліги чемпіонів, де програв за підсумками двох матчів «Барселоні». «Динамо» завершило свій шлях у Лізі Європи також на стадії чвертьфіналу, поступившись «Бразі». «Металіст» вибув у 1/16 фіналу, програвши «Байєру», а «Карпати» не змогли подолати групового етапу турніру.

17 листопада

Інші дати
Міжнародний день студентів
Цей день приурочений події, яка сталася в колись окупованої нацистами Чехословаччини. 28-го жовтня 1939-го року студенти та викладачі празьких університетів виступили на мирну демонстрацію на знак річниці утворення свого історичного держави. Фашисти, побачивши непокору з боку народу захопленої ними території, цинічно розігнали цю мирну демонстрацію, застосовуючи властиву їм жорстокість, внаслідок чого був убитий Ян Оплетал, один із студентів медичного факультету. Його похорони переросли у відкриту і масову акцію протесту. Почалися арешти. З ранку, 17-го листопада 1939-го року, прагнучи придушити виниклий настрій народних мас, карателі оточили празькі студентські гуртожитки і заарештували понад 1200-т студентів, а також ряд представників викладацького складу, з яких дев’ятеро активістів та студентів цього руху демонстративно стратили в катівнях в’язниці празького району Рузіне без суду. Решта були відправлені в концтабір Заксенхаузен. Побоюючись подальшого опору, за особистим наказом Гітлера всі вищі навчальні заклади Чехії були закриті до кінця війни.
Розгорнути
Народився Михайло Щепкін
(1788, Росія – 1863) – визначний актор української та російської сцени. Викуплений з кріпацтва І.Котляревським та іншими. В українському репертуарі був першим Виборним та Чупруном у п'єсах І.Котляревського «Наталка-Полтавка» та «Москаль-Чарівник», що залишилися кращими в його доробку.
Розгорнути
Народився Григорій Кочур
(1908, с. Феськівка Чернігівської обл. - 1994) - український перекладач, поет, літературознавець, громадський діяч. Автор книг "Друге відлуння", "Інтинський зошит" та ін.
Розгорнути