chrome firefox opera safari iexplorer

У Кіровограді на День незалежності відбудеться «хода вишиванок»

18 серпня 2011 о 10:05

Напередодні Дня Незалежності України, 23 серпня, у Кіровограді біля пам'ятника Т.Г.Шевченку відбудуться урочисті заходи з нагоди Дня Державного Прапора України та 20-ї річниці незалежності України.

Одразу після урочистої церемонії підняття Державного Прапора України від пам’ятника Великому Кобзареві розпочнеться «Хода вишиванок», яка завершиться на площі Богдана Хмельницького святковою конкурсно-концертною програмою, повідомили у прес-службі Кіровоградської ОДА.

Обласна влада закликала всіх жителів Кіровоградщини об’єднатись з метою відзначення великого свята та вшанувати справжній український символ – традиційну вишиванку.

Двадцятеро двадцятирічних ровесників нашої Незалежності з різних куточків області пронесуть вулицями і площами Кіровограда величезну вишиванку з автентичним візерунком, який століттями прикрашав сорочки наших земляків.

Вишиванку-рекордсменку буде передано до обласного Центру народної творчості. Крім того, будуть проведені конкурси на кращу вишиванку, кращий рушник і коровай Кіровоградщини. Учасників свята очікують яскраві концертні номери та багато інших сюрпризів.

Як повідомлялося, у Львові святкування 20-ї річниці Незалежності України розпочнеться ще 20 серпня і триватиме впродовж 5-ти днів. На львів’ян та гостей міста чекають цікаві фестивалі, концерти, флеш-моби, кінопокази та багато інших різноманітних подій.

На Тернопільщині до Дня Незалежності спечуть 600-кілограмовий коровай. Для його виготовлення буде використано 600 кг борошна вищого ґатунку.

22 квітня

Інші дати
22 квітня відзначають:
  • Всесвітній день Матері-Землі (Міжнародний день Землі).
Розгорнути
Народився Анатолій Михайленко
(1939, хутір Комуна Полтавської обл. - 2007) - український письменнник, журналіст, видавець. Автор більше 30 книжок художньої прози й публіцистики, зокрема "Оливкова гілка з Рима", "Кленовий лист з Канади", "Пливе мій човен. Запах полину", "Заки море перелечу".
Розгорнути
Народився Євген Сагайдачний
(1886, м.Херсон – 1961) – український маляр, декоратор і педагог. Автор численних акварелей з гуцульського життя, залишив по собі велику колекцію народного, зокрема гуцульського, мистецтва.
Розгорнути
Народився Євген Козак
(1907, с. Колодне, Львівська область – 1988) – український композитор, диригент, педагог. Автор театралізованого концерту «Буковинське весілля», хорових пісень "Вівчарик", "Україно моя", "Думи мої", «Вітер з полонини», "Зелень кленова, вулиці Львова", обробок українських народних пісень, пісень на слова Т.Шевченка.
Ой, вічарику-вівчарю, Ти жени свою отару З гір високих, з полонини У широкую долину. Сядь зі мною в просінь світа, Заграй мені на трембіті, Розкажи мені - чи любиш? Чом до серця не голубиш? (Українська народна пісня)
Розгорнути

Новини Дивитися всі