chrome firefox opera safari iexplorer

У Львові хочуть видати твори Григорія Тютюнника та спогади про нього

29 серпня 2011 о 17:45

29 серпня минає 50 років з дня смерті Григорія Тютюнника – українського письменника, поета, лауреата Шевченківської премії імені Тараса Шевченка за 1963 рік за роман «Вир».

Похований Григорій Тютюнник у Львові, на Личаківському кладовищі. Його могила – неподалік могили Ірини Вільде.

Як розповів директор видавництва «Каменяр» Дмитро Сапіга, видавництво планує видати твори цього талановитого письменника у серії «Спадщина». Також «Каменяр» хоче зібрати спогади про Григорія Тютюнника, який велику частину свого життя провів на Львівщині.

Григорій Тютюнник народився у 1920 року в селі Шилівка Зіньківського району на Полтавщині. Після війни (в 1946 році) Тютюнник закінчує Харківський університет і їде до Львова викладачем української літератури до культосвітнього технікуму. 1947-го поселився у Кам’янці-Бузькій і протягом 10 років учителював у середній школі. Він був великим працелюбом, і пошуки увінчались успіхом. 1960 року з’являється перша частина роману «Вир», який приніс йому славу.

Друга частина вийшла посмертно – в 1962 році. Наступного року «Вир» було удостоєно Шевченківської премії.

Тютюнника поховано у Львові на Личаківському кладовищі. На могилі – погруддя письменника... Посмертно вийшли: збірка поезій «Журавлині ключі» (1963), повість «Буг шумить» (1965), «Твори у двох томах» (1970). Він мав «...талант людяності. І вроджений, і вистражданий», – писав про нього молодший брат Григір.

22 грудня

Інші дати
Народився Данило Самойлович
(1744, с.Янівка, Чернігівська область - 1805) – український медик, засновник епідеміології в Російській імперії, фундатор першого в Україні наукового медичного товариства. Першим довів можливість протичумного щеплення.
Розгорнути
Народилася Марко Вовчок (Марія Вілінська)
(1833, Росія – 1907) – українська письменниця. Автор повістей «Інститутка», «Кармелюк», «Невільничка», «Сава Чалий».
«Вже нігде нема такого широкого степу, веселого краю, як у нас. Таки нема, нема, нема та й нема! Де такі тихії села? де такії поважнії, ставнії люде? Де дівчата з такими бровами? Згадати любо, побачити мило, тільки що жити там трудно» (Марко Вовчок)
Розгорнути
День енергетика
Свято встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи працівників енергетики та електротехнічної промисловості України…» згідно Указу Президента України «Про День енергетика» від 12 листопада 1993 р. № 522/93.
Розгорнути
День працівників дипломатичної служби
Свято встановлено в Україні «…ураховуючи важливу роль працівників дипломатичної служби України у підтриманні мирного і взаємовигідного співробітництва України з членами міжнародного співтовариства, забезпеченні при цьому національних інтересів і безпеки України, а також захисті прав та інтересів громадян і юридичних осіб України за кордоном…» згідно Указу Президента України «Про День працівників дипломатичної служби» від 21 листопада 2005 р. № 1639/2005.
Розгорнути