chrome firefox opera safari iexplorer

У Львові скульптури одягли у вишиванки

23 серпня 2011 о 12:15

Сьогодні, 23 серпня, у Львові в День Державного Прапора відзначають Свято вишиванки. У вишивані сорочки вже одягнули скульптури-фонтани Нептуна, Адоніса, Амфітрити та Діани, що на площі Ринок. Також міська рада закликає усіх мешканців одягнути у цей день традиційні українські строї.

Як повідомили у прес-службі Львівської міської ради, у Львові вже вчетверте відзначають День вишиванки. В межах святкувань Дня Незалежності України День вишиванки львів’яни святкували вперше 2007-го року.

«Львів часто започатковує добрі традиції. І День вишиванки – не виняток. Ми — українці, і мусимо пам’ятати власні традиції. Вишиванка – не просто обрядовий одяг, а те, за чим нас можуть ідентифікувати як українців. На свята до нас приїде багато туристів і та атмосфера, коли все місто ходить у вишиванках, запрезентує їм нас як націю, і залишить багато позитиву, який надовго їм запам’ятається. А відтак вони розкажуть про ці враження своїм друзям, і це якнайкраще сприятиме популяризації нашого міста як у інших куточках нашої країни, так і за її межами», — зазначила в.о. директора департаменту гуманітарної політики Ольга Павлюк.

16 квітня

Інші дати
Феодосій Федченко
1911 –  український метролог, фізик-експериментатор. Створив найточніший маятниковий годинник – астрономічний годинник Федченка (АГФ), яким оснащено більшість обсерваторій, станцій метро і телецентрів країн колишнього СРСР.
Розгорнути
Народився Борис Возницький
(1926, с. Ульбарів Рівненської обл. - 2012) - український мистецтвознавець, академік Української академії мистецтв, Герой України, лауреат Національної премії ім. Т. Шевченка, заслужений працівник культури України та Польщі, президент Українського національного комітету Міжнародної ради музеїв (ІСОМ), доктор honoris causa.
Розгорнути
Народилася Христина Алчевська (Журавльова)
(1841, м.Борзна Чернігівська область – 1920) - український педагог, організатор народної освіти, популяризатор української мови, народної пісні, творчості Тараса Шевченка. У своїй садибі у Харкові у 1899 році встановила перший у світі пам»ятник Тарасу Шевченку.
«Людина, яка в час масової безграмотності, працю задля просвіти народу зробила девізом свого життя і залишилася вірною тому девізові”. (Микола Сумцов про Христину Алчевську)
Розгорнути

Новини Дивитися всі

Loading...