chrome firefox opera safari iexplorer

Український супутник «Січ-2» зробив першу «фотографію» у космосі

27 серпня 2011 о 09:21

Український супутник дистанційного зондування Землі (ДЗЗ) нового покоління «Січ-2» успішно здійснив першу планову зйомку земної поверхні.

Як повідомили в Державному космічному агентстві України (ДКАУ), зйомка виконана згідно з програмою льотно-конструкторських випробувань космічного апарату (КА) «Січ-2» 25 серпня (на дев'яту добу польоту).

Уцілому програма льотно-конструкторських випробувань КА розрахована на 35 діб і передбачає проведення зйомок різних районів Землі, а також виконання наукових вимірювань у рамках космічного експерименту «Потенціал».

«Отримана бортовим сенсором інформація була передана з борту КА на наземну приймальну станцію Центру прийому і обробки інформації та контролю навігаційного поля (Дунаївці, Хмельницька обл.). Космічний знімок був прийнятий і оброблений штатними наземними засобами», — відзначили в ДКАУ.

Як повідомило джерело, наразі також здійснено перевірку основних і резервних комплектів бортової апаратури КА «Січ-2».

«Перевірки виконані в повному обсязі, бортова апаратура функціонує нормально», — відзначили в ДКАУ.

Нагадаємо, 17 серпня, з пускової бази «Ясний» (Оренбурзька область, РФ) за безпосередньої участі українських фахівців був здійснений запуск ракети-носія «Дніпро», яка вивела на орбіту український супутник дистанційного зондування Землі "Січ-2», повідомляє прес- служба Державного космічного агентства України.

Одночасно були запущені 6 інших космічних апаратів: RASAT (Туреччина), NigeriaSat-2 і NigeriaSat-X (Нігерія), EduSat (Італія), AprizeSat-5 і AprizeSat-6 (США).

23 грудня

Інші дати
Народився Степан Тимошенко
(1878, с.Шпотівка, Сумська область – 1972) – український вчений у галузі механіки. Автор фундаментальних праць з теорії опору матеріалів, теорії пружності та коливань. Один із організаторів і перших академіків Української академії наук. Основоположник школи прикладної механіки в США.
Розгорнути