chrome firefox opera safari iexplorer

Виставка «Загадкова Індія» відкрилась у музеї літератури у Києві

04 серпня 2011 о 11:43

Унікальні індійські манускрипти, яким уже понад 400 років, мають змогу побачити українці. Виставка «Загадкова Індія» відкрилася у музеї літератури у Києві. Сучасна і стародавня Індія — представлена у картинах, книжках, фотографіях і скульптурах.

На сітарі для столичної публіки вперше грає відомий у колах прихильників Індії філософ.

Філіп Мьорфі, філософ, музикант: "Це пісня про чоловіка, який хоче дізнатися, як це бути жінкою. Він викрав серце своєї коханої та прийняв екстазі, щоби йому вдалося перевтілення".

Перевтілитися у справжніх індійських красунь пропонує всім охочим Вані. Вона каже — українським панянкам до вподоби малюнки на тілі хною. У чергу до майстрині стають навіть чоловіки.

Микола, відвідувач: "На рекламці і на руці щоб намалювала на згадку, я завтра додому їду". 

Найцінніші експонати виставки «Загадкова індія» 400-літні манускрипти, написані на пальмовому листі. Ці тексти описують картини, які висять поряд. Куратор проекту пояснює, це ніби давні індійські комікси про життя бога Кришни.

Віталій Цвєтков, куратор виставки: "Здесь он купается в реке, переплавляет своих родителей через реку. Это могут делать только избранные люди. Они имеют особенный статус в Индии, и чтобы создавать такие, на первый взгляд, простые картинки, нужно иметь огромный опыт".

Організатори виставки прагнули показати Індію сучасну — навіть відтворили віртуальну кімнату для медитацій. Замість традиційного вівтаря - боги у 3D технології.

Відвідувач: "Гарно виглядає, як мраморна скульптура, але я не знаю, що це таке".

Працівники літературного музею від такого яскравого сусідства шоковані.

Працівник літературного музею: "Дуже приємно шокує. У нашому музеї такого не було".

Працівник літературного музею: "Я так не дуже розумію індійську філософію, але дуже цікаво".

Журналіст: "В Індію вже хочеться?"

Працівник літературного музею: "Хочеться".

Організатори виставки «Загадкова Індія» кажуть, що привезли лише десяту частину експонатів, майстер-класів та зустрічей, з того, що могли би запропонувати українській публіці. Більше обіцяють восени у новому проекті.

27 грудня

Інші дати
День пам’яті Мелетія Смотрицького
(1577, Хмельницька область - 1633) — світське ім'я Максим Герасимович, письменник, церковний і освітній діяч, український мовознавець, праці якого вплинули на розвиток східнослов'янських мов. Автор «Граматики слов'янської» (1619), що систематизувала церковнослов'янську мову.
«Не віра робить Русина русином, Поляка поляком, Литвина литвином, а народження і кров руська, польська і литовська». (Мелетій Смотрицький)
Розгорнути
Народився Василь Ємець
(1890, с.Шарівка, Харківська область – 1982) – бандуриста-віртуоза, бандурного майстра, історика, письменника. На своїй бандурі виконував транскрипції творів Бетховена, Чайковського, Дворжака і мріяв поставити її поруч арфи, скрипки, піаніно.
Розгорнути