chrome firefox opera safari iexplorer

Екологи нагадують: спалення листя небезпечне для здоров’я та довкілля

22 вересня 2011 о 08:29

Національний екологічний центр України (НЕЦУ) нагадує, що спалювання листя на подвір’ях є надзвичайно шкідливим для здоров’я людей та екологічного стану в місті.

Зокрема, багато українців мають алергію на дим, тому з початком осені суттєво зростає захворюваність. Тому екологи наполягають на тому, щоб міліціонери зупиняли спалювання, як це зазначено в їхніх інструкціях.

«Згідно зі статтею 255 Кодексу України про адміністративні правопорушення, протоколи щодо порушень, які стосуються статті 77-1 Кодексу, складають посадові працівники МВС України. МВС – єдиний орган в Україні, працівники якого регулярно патрулюють всі населені пункти. Враховуючи це, ми просимо керівництво МВС дати дорученням всім його підрозділам в областях посилити контроль за самовільним спалюванням рослинних залишків», – розповів заступник голови НЕЦУ Олексій Василюк.

При згорянні однієї тони рослинних залишків у повітря вивільняється біля 9 кг мікрочастинок диму. Разом з димом в повітря вивільняються пестициди та радіонукліди, накопичені рослинами протягом року.

Нерідко разом з листям горить сміття, що спричиняє ще потужніше забруднення атмосферного повітря. При горінні гуми, окрім згаданого, утворюються канцерогенна сажа та оксиди сірки. Останні викликають респіраторні захворювання. В тліючому без доступу кисню листі виділяється бензопірен, що здатен викликати у людини ракові захворювання. Окрім того, з димом у повітря вивільняються діоксини.

Подразнюваний димом епітелій слизової оболонки дихальних шляхів не здатен протистояти збудникам захворювань.

Окрім безпосередньої шкоди людському здоров’ю, спалювання рослинних залишків становить суттєву загрозу природі: з листям згорають зимуючі корисні комахи, такі як сонечка; руйнується ґрунтовий покрив (вигорають рослинні залишки, гинуть ґрунтоутворюючі мікроорганізми), відбувається збіднення ґрунту; знищується насіння і коріння трав’янистих рослин;пошкоджуються нижні частини дерев і кущів та верхні частини їх коріння; в 2-4 рази зростає промерзання ґрунту.

Крім того, виникає загроза перекидання вогню на природні ділянки, зростає загроза лісових пожеж і загоряння житлових будинків, погіршується видимість на дорогах, збільшується частота ДТП.

Екологи звертаються до всіх із проханням також звертатись до МВС з подібними зверненнями та робити зауваження, якщо ви бачите таку пожежу, адже ця проблема стосується кожного.

Майя Заховайко, «Рідна країна»

22 листопада

Інші дати
Народився Володимир Даль (Козак Луганський)
(1801, м.Луганськ –1872) – російський вчений, письменник. Прославився як автор «Тлумачного словника живої великоросійської мови».
Розгорнути