chrome firefox opera safari iexplorer

Кінофестиваль «Молодість» відкриє 3D стрічка Єжи Гофмана

30 вересня 2011 о 08:15

З 22 по 30 жовтня у столиці відбудеться міжнародний кінофестиваль «Молодість». Подію відкриє фільм польського режисера Єжи Гофмана «Варшавська битва. 1920».

«Це перший польський фільм, зроблений у технології 3D, — каже генеральний директор кінофестивалю Андрій Халпахчі. — Стрічка присвячена подіям 1920 року, коли армія маршала Юзефа Пілсудського зупинила більшовицьку навалу на Польщу на чолі з Левом Троцьким. Також тут є романтична історія кохання. У фільмі знялися зірки польського і російського кіно: Олександр Домогаров, Богуслав Лінда, Міхал Жебровський. Роль Пілсудського виконує Даніель Ольбрихський. Єжи Гофман пообіцяв приїхати на фестиваль разом з акторами стрічки».

У конкурсі фестивалю боротимуться студентські фільми, дебютні короткометражні і повнометражні роботи. Халпахчі каже, що відбіркова комісія переглянула 198 надісланих картин.

«В українських прем'єрах поза конкурсом представимо фільм про Чорнобиль „Земля відчуження“. Він зроблений спільно з Францією. Режисер — Мішель Боганім. Стрічку показували на цьогорічному Венеційському кінофестивалі. Головну роль у ньому виконала Ольга Куриленко. Фільм знімався в Україні. Він наполовину україномовний, наполовину російськомовний — відображає мовну ситуацію в Україні. Всього у національній програмі буде 20 українських картин. Також на „Молодості“ буде представлена програма франкомовного і німецькомовного кіно, фільми зі Скандинавії», — підкреслив Халпахчі.

Головні покази фільмів пройдуть у кінотеатрі «Київ». Бюджет цьогорічного фестивалю — $500 тис.

27 грудня

Інші дати
День пам’яті Мелетія Смотрицького
(1577, Хмельницька область - 1633) — світське ім'я Максим Герасимович, письменник, церковний і освітній діяч, український мовознавець, праці якого вплинули на розвиток східнослов'янських мов. Автор «Граматики слов'янської» (1619), що систематизувала церковнослов'янську мову.
«Не віра робить Русина русином, Поляка поляком, Литвина литвином, а народження і кров руська, польська і литовська». (Мелетій Смотрицький)
Розгорнути
Народився Василь Ємець
(1890, с.Шарівка, Харківська область – 1982) – бандуриста-віртуоза, бандурного майстра, історика, письменника. На своїй бандурі виконував транскрипції творів Бетховена, Чайковського, Дворжака і мріяв поставити її поруч арфи, скрипки, піаніно.
Розгорнути