chrome firefox opera safari iexplorer

Київський зоопарк знову втрачає тварин

08 вересня 2011 о 09:43

У Київському зоопарку днями померли плямистий олень і зовсім юна зебра. Як і раніше, керівництво зоопарку не поширювало інформації про чергову загибель тварин. Їхнє зникнення помітили відвідувачі, які звернулися до ЗМІ.

«Спочатку захворів самець Бембі (так в народі називають плямистого оленя). Його перевели в закритий вольєр, потім він помер і його відвезли на утилізацію. Минуло кілька тижнів, і так само вчинили з юною зеброю», — повідомила газеті «Сегодня» співробітниця зоопарку на умовах анонімності.

Офіційно в зоопарку журналістам довго не хотіли говорити, де тварини. Лише після того, як їх попросили показати, керівництво визнало, що тварини загинули.

«Олень помер від старості, адже йому було 22 роки, а зебра — від завороту кишок. Розгорнуто вам дадуть відповідь днями наші фахівці», — сказав директор зоопарку Олексій Толстоухов.

Фахівці з інших зоопарків зазначили, що зебра у віці трохи більше 1,5 року (стільки було загиблій Ксюші) вважається зовсім юною, а взагалі ці тварини живуть 25 років.

«Їм потрібен особливий догляд і харчування. Як правило, заворот кишок у зебри може статися з двох причин: маленькі вольєри та поганий корм. Коли зебра поїла, їй потрібно тут же добре побігати, щоб прискорити і полегшити процес травлення. Також можуть бути проблеми, якщо парнокопитному дати капусту або несвіжу зелень з цвіллю, гниллю», — сказав директор Ялтинського зоопарку Олег Зубков.

За його словами, те, що плямистий олень помер у 22 роки, — цілком нормально. «Ці тварини живуть у середньому 20-25 років. Тому він цілком міг померти від старості», — зазначив Зубков.

Нагадаємо, з 15 жовтня 2010 по 1 квітня 2011-го у Київському зоопарку загинули 62 тварини: 8 ссавців, 20 птахів і 34 безхребетних.

Київський зоопарк був визнаний одним з п'яти найгірших зоопарків світу. У дослідженні, проведеному німецькою газетою Bild і організацією захисту тварин PETA, його визнали таким, де не можна утримувати звірів.

Зараз київська влада планує створити наглядову раду з експертів зі світових організацій, яка буде курирувати зоопарк.

22 грудня

Інші дати
Народився Данило Самойлович
(1744, с.Янівка, Чернігівська область - 1805) – український медик, засновник епідеміології в Російській імперії, фундатор першого в Україні наукового медичного товариства. Першим довів можливість протичумного щеплення.
Розгорнути
Народилася Марко Вовчок (Марія Вілінська)
(1833, Росія – 1907) – українська письменниця. Автор повістей «Інститутка», «Кармелюк», «Невільничка», «Сава Чалий».
«Вже нігде нема такого широкого степу, веселого краю, як у нас. Таки нема, нема, нема та й нема! Де такі тихії села? де такії поважнії, ставнії люде? Де дівчата з такими бровами? Згадати любо, побачити мило, тільки що жити там трудно» (Марко Вовчок)
Розгорнути
День енергетика
Свято встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи працівників енергетики та електротехнічної промисловості України…» згідно Указу Президента України «Про День енергетика» від 12 листопада 1993 р. № 522/93.
Розгорнути
День працівників дипломатичної служби
Свято встановлено в Україні «…ураховуючи важливу роль працівників дипломатичної служби України у підтриманні мирного і взаємовигідного співробітництва України з членами міжнародного співтовариства, забезпеченні при цьому національних інтересів і безпеки України, а також захисті прав та інтересів громадян і юридичних осіб України за кордоном…» згідно Указу Президента України «Про День працівників дипломатичної служби» від 21 листопада 2005 р. № 1639/2005.
Розгорнути