26 років тому в застінках радянського концтабору пішов із життя славетний український поет і дисидент Василь Стус.
У ніч iз 3 на 4 вересня — саме в цей час знеможений оголошеним на знак протесту сухим голодуванням політв’язень помер у карцері — у Харківському літературному музеї пройде вечір його пам’яті.
Організатори заходу обіцяють ознайомити відвідувачів із творчістю одного з найактивніших учасників руху спротиву 60—80–х років минулого століття, а заодно розкрити його як глибокого мислителя, який запропонував у своїх творах низку необмежених часом ідей.
«Зараз про Стуса говорять в основному як про мученика, — каже координатор акції Євген Журер. — Наша ж мета — привернути увагу до того, про що дуже часто забувають: показати поета як людину, яку не зламали радянські концтабори, яка, незважаючи ні на що, залишалася вірною своїм переконанням».
У програмі «Стусової ночі» — інтерактивна лекція про життя і смерть відомого митця, перегляд фрагментів фільмів про нього, читання його верлібрів.
Відвідувачі зможуть зануритися в атмосферу тотальних переслідувань і арештів, шукаючи «маляви» з віршами поета, а також спробують здогадатися про призначення речей iз валізи політв’язня. Можна також буде порівняти різні редакції віршів Василя Стуса, викласти гіпертекст із фрагментів його творів, ознайомитися з поезією митця шляхом співтворчості.
Тоді ж буде відкрито і виставку «Розпросторся, душе моя, на чотири татамі», присвячену життю і творчості поета, яка триватиме у Літературному музеї до кінця вересня.