chrome firefox opera safari iexplorer

Парламентські вибори-2012 коштуватимуть Україні мінімум 800 млн грн

13 вересня 2011 о 10:03

На чергові парламентські вибори в 2012 році планується витратити 800 мільйонів гривень. Ця сума зафіксована у проекті державного бюджету на 2012 рік, підготовленому Міністерством фінансів.

У 2007 році, коли у країні пройшли позачергові парламентські вибори, виборча кампанія обійшлася держбюджету у 365 мільйонів гривень. З цієї суми ЦВК витратила 46 мільйонів — на виготовлення печаток, бланків та символіки, а також на організацію процесу на закордонних виборчих дільницях. Окрім того, 14 мільйонів гривень пішло на фінансування окружних виборчих комісій і 303 мільйони — на дільничні виборчі комісії, пише «Коммерсант-Украина».

За словами заступника голови Центрвиборчкому Андрія Магери «800 мільйонів гривень не вистачить на підготовку і проведення виборів! „У серпні ми направили до Кабінету міністрів кошторис, в якому чітко, за статтями вказали витрати, які будуть потрібні для виборчої кампанії. Ми врахували заробітну плату (членів комісій — ред.), виготовлення бюлетенів. Загальна сума склала 1,25 мільярда гривень“.

Запропонована Міністерством фінансів сума близька до тієї, яка пішла на фінансування останніх президентських виборів. На їх підготовку і проведення, відповідно до звіту ЦВК, з держбюджету було витрачено 973 мільйонів гривень, у тому числі 459 мільйонів — на проведення другого туру.

За словами А.Магери більше 80% витрат складає фонд заробітної плати членам виборчих комісій, а решта коштів йде на оплату телефонного зв'язку, канцелярських товарів, відряджень та сплату податків. «Створюється 226 виборчих дільниць і 34 тисячі виборчих комісій, у кожній з яких будуть працювати від 12 до 24 осіб. Цих 800 мільйонів гривень у проекті бюджету не вистачить навіть на виплату заробітних плат! Скорочення витрат необґрунтоване», — підкреслив заступник голови Центрвиборчкому.

Нагадаємо, 19 листопада 2010 року Конституційний суд України визнав конституційним проведення парламентських виборів у жовтні 2012 року. У цей же день парламент попередньо схвалив зміни до Конституції, що встановлюють дату чергових виборів до Ради в жовтні 2012 року, а виборів президента — у березні 2015 року.

Документом встановлено також, що всі органи влади будуть обиратися строком на п'ять років.

Окрім того, передбачено, що Верховна Рада АР Крим, місцеві ради, а також голови населених пунктів обираються на п'ятирічний термін тільки на чергових виборах.

22 грудня

Інші дати
Народився Данило Самойлович
(1744, с.Янівка, Чернігівська область - 1805) – український медик, засновник епідеміології в Російській імперії, фундатор першого в Україні наукового медичного товариства. Першим довів можливість протичумного щеплення.
Розгорнути
Народилася Марко Вовчок (Марія Вілінська)
(1833, Росія – 1907) – українська письменниця. Автор повістей «Інститутка», «Кармелюк», «Невільничка», «Сава Чалий».
«Вже нігде нема такого широкого степу, веселого краю, як у нас. Таки нема, нема, нема та й нема! Де такі тихії села? де такії поважнії, ставнії люде? Де дівчата з такими бровами? Згадати любо, побачити мило, тільки що жити там трудно» (Марко Вовчок)
Розгорнути
День енергетика
Свято встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи працівників енергетики та електротехнічної промисловості України…» згідно Указу Президента України «Про День енергетика» від 12 листопада 1993 р. № 522/93.
Розгорнути
День працівників дипломатичної служби
Свято встановлено в Україні «…ураховуючи важливу роль працівників дипломатичної служби України у підтриманні мирного і взаємовигідного співробітництва України з членами міжнародного співтовариства, забезпеченні при цьому національних інтересів і безпеки України, а також захисті прав та інтересів громадян і юридичних осіб України за кордоном…» згідно Указу Президента України «Про День працівників дипломатичної служби» від 21 листопада 2005 р. № 1639/2005.
Розгорнути