chrome firefox opera safari iexplorer

Чернівці святкують День міста

08 жовтня 2011 о 15:21

Сьогодні, 8 жовтня, Чернівці святкують День міста і 603 річницю з часу першої письмової згадки про місто. Про це сказано у повідомленні прес-центру Чернівецької міськради.

О 10:00 відбулося урочисте відкриття свята на Центральній площі міста й 22 Міжнародного фольклорного фестивалю «Буковинські зустрічі». Його учасники пройшли святковим ходом від вулиці Університетської до площі Турецького колодязя.

О 10:00 на площі Турецького колодязя відкрився IV Міжнародний фестиваль народних ремесел «Буковинські джерела», а об 11:00 — свято ковалів, свято майстрів «Різьблене диво» й «Мистецький узвіз».

Об 11:00 на вулиці Ольги Кобилянської почалося свято національних кухонь.

Протягом дня заплановано провести автопробіг вулицями міста, спортивні змагання «Буковинська миля», у кінотеатрі «Чернівці» будуть демонструватися кінофільми, зняті в місті.

О 19:00 на Соборній площі відбудеться концерт Ірини Білик, а також груп «Арктика», «Скрябін», а о 21.45 пройде святковий феєрверк.

Завтра святкова програма продовжиться. На 10:00 на Соборній площі заплановано проведення виставки раритетних автомобілів. Об 11:00 на Театральній площі пройде парад мод від журналу «Весільний сезон».

З 12:00 до 17:00 біля стадіону «Буковина» пройде чемпіонат з автотюнінгу. З 14:00 до 18:00 на площі Філармонії відбудеться свято пива, змагання з гри в дартс і лицарський турнір.

О 18:00 в Літньому театрі Центрального парку культури та відпочинку імені Т. Шевченка пройде конкурс краси «Княгиня Буковини 2011». Закінчиться свято о 19:00 дискотекою на Соборній площі.

Нагадаємо, столиця України відзначає День міста 28 травня. У цьому році у всіх районах Києва пройшли близько 200 розважальних заходів.

2 червня

Інші дати
2 червня відзначають:
  • День меліоратора.
  • День працівників водного господарства України.
  • День працівників місцевої промисловості України.
Розгорнути
Леопольд Ященко
1928 – композитор, музикознавець-фольклорист, лауреат Шевченківської премії. Засновник і багаторічний керівник (1969–1971, 1984–2016) етнографічного хору «ГОМІН» (м. Київ).
Розгорнути
Іван Сошенко
1807 –  український художник, педагог. Друг Т. Шевченка, брав активну участь у його визволенні з кріпацтва. Зі збережених творів відомі: «Портрет бабусі Чалого», «Жіночий портрет», «Хлопчики-рибалки», «Продаж сіна на Дніпрі»; пейзажі; ікони.
Розгорнути
Народився Юрій Тимошенко
(1919, м.Полтава – 1986) - сценічний псевдонім Тарапунька – український комедійний артист, майстер скетчу, гуморист, кіноартист. Псевдонім Тарапунька запропонував йому Олександр Довженко. Назва пішла від річки Тарапуньки в Полтаві, де Ю.Тимошенко провів своє дитинство.
Розгорнути
Народився Федір Андерс
(1868, м.Київ - 1926) – інженер-конструктор, конструктор першого в Україні дирижабля.  
Розгорнути

Новини Дивитися всі