chrome firefox opera safari iexplorer

У Житомирі святкують День заснування міста

07 вересня 2012 о 11:31

Вчора у Житомирі розпочалося святкування 1128 річниці від дня заснування міста.

Як повідомили УНІАН у прес-службі Житомирської міської ради, цьогорічні заходи, присвячені Дню міста, триватимуть з 6 по 9 вересня .

На 7 вересня заплановано урочистості у Житомирському обласному академічному музично-драматичному театрі. Тут буде презентовано гімн міста, фільм та найкращі пісенно-поетичні твори про Житомир, відзначено найкращих працівників, відбудуться нагородження «Меценат року» та «Журналіст року». Цього дня святкові заходи розпочнуться із зустрічі міського голови Володимира Дебоя з гостями свята, представниками міст-побратимів та офіційними делегаціями.

Основні ж події традиційно пройдуть у вихідні — суботу та неділю .

Так, у неділю в Житомирі відбудеться урочиста хода колективів та підприємств міста, Свято хліба, Свято квітів, Всеукраїнський фестиваль «Житомир Середньовічний», щорічний фестиваль «Молодь за процвітання Житомира», Фестиваль національно-культурної творчості та національної кухні, Міжнародний фольклорний фестиваль «Поліське весілля». 9 вересня у місті цілий день виступатимуть творчі колективи Житомира та області, на вулиці Михайлівській працюватиме майданчик авторської пісні.

Вперше у Житомирі також пройде фестиваль вуличного мистецтва.

Традиційні екскурсії для житомирян та гостей міста будуть організовані на старому трамвайчику та святковому автобусі «Житомир історичний».

Також у Житомирі на ці вихідні заплановано безліч фізкультурно-спортивних заходів, що відбуватимуться здебільшого у міському гідропарку.

Традиційно свято Дня міста у Житомирі відзначають у другу неділю вересня. Святкування 1128-ї річниці Житомира проходить цієї осені у рамках святкування 75-річчя утворення Житомирської області.

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути