chrome firefox opera safari iexplorer

Сьогодні у Львові святкують День міста. Програма

05 травня 2012 о 12:20

З нагоди Дня Львова об 11.00 год центром міста пройде святковий парад, участь у якому візьмуть понад 2 тисячі осіб та 44 різні колективи. Традиційно, парад розпочнеться з пл. А.Міцкевича, пройде пр. Свободи, вул. П.Беринди, пл. Ринок.

Розпочнуть святкову ходу колективи Центру творчості дітей та юнацтва Галичини з композицією «Львів готується до ЄВРО». Учасники ЦТДЮГ виконають привітальний танець футбольної тематики. У святковій ході також візьме участь Король Данило, оркестр «Сурми Галичини», футболісти «Котим’яча», барабанщиці. Будуть представлені і різні види спорту – художня гімнастика, велоспорт, фехтування, тощо. У параді візьмуть участь громадські організації, «Пласт», ретро-автомобілі, байкери, стародавні лицарі в обладунках.

На пл. Ринок львів’ян привітають Король Данило, міський голова Львова. Також мелодію міста, яку написав торік спеціально до Дня міста композитор Юрій Ланюк, традиційно виконають сурмачі.

Після урочистого привітання відбудеться підняття прапора над Ратушею.  Також усі мешканці зможуть побачити військове дефіле тематики «Євро 2012». Після параду відбудуться урочисті збори з нагоди Дня міста Львова.

Програма Дня міста:

4 травня (пл. Ринок)

19.00 — концерт «Патриція» від гурту «Кожному своє».

21.00 – концерт гурту  «Тік».

4 — 6 травня (пл. Адама Міцкевича)

Перший етап Відкритого чемпіонату України ралі «ІХ Галіція» — «Ворота України – 2012».

Міжнародний фестиваль старожитніх  автомобілів «Гранд Прі Львова» (Leopolis Grand Prix). Перегони автомобілів історичною трасою «Львівський трикутник» на вул. В. Вітовського та пл. Ринок.

5 травня (просп. Свободи)

11.00 – Святкова хода з нагоди Дня міста Львова.

11:45 – урочисте відкриття  Дня міста Львова, привітання міського голови.

14.00 – святковий концерт за участю дитячих та юнацьких колективів.

19.00 – святковий концерт «Головне свято на Ринку разом зі Світоч»

за участю Тоні та Ніни Матвієнко, а також Павла Табакова та Академічного Симфонічного оркестру «INSO-Львів».

21.00 – Rock-H з програмою «In vinko veritas».

5 — 6 травня (Музей народної архітектури  і побуту)

10.00 — Фестиваль середньовічної культури «Львів стародавній».

12.00 — Міжнародний Фестиваль Футболу «Великий м’яч» у Центральному парку культури та відпочинку ім. Б.Хмельницького

5-13 травня

12.00 год. – Міський ярмарок.

6 травня

13.00  – Спільна молитва  за Львів.

17.15  – Святковий концерт «Батяруй із Львівським», батяруватимуть Тарас Чубай, Віктор Морозов та Батяр-бенд «Галичина», балет «Життя», а також Кузьма (Скрябін) з програмою «Кузьма джазує».

20.30 – Jazz-колектив з Угорщини «Ráczoforte».

У ці ж дні, 5 та 6 травня, у львівському Музеї народної архітектури та побуту «Шевченківський гай» пройде фестиваль «Львів Стародавній» - яскраве дійство, на якому можна буде зустрітися з героями давнини, прекрасними дамами та сміливими лицарями, блазнями та катом, випробувати себе у стрільбі із лука, придбати витвори ковальського та гончарного мистецтва, а також познайомитися з історією міста.

Головною подією фестивалю стане лицарський турнір — його учасниками будуть представники численних клубів історичної реконструкції з різних країн світу.

Програма фестивалю «Львів Стародавній»:

Субота, 5 травня

Загальна лицарська битва

Лицарський турнір в різних номінаціях 1×1

Показ середньовічних мод – велике дефіле

Концерти львівських гуртів “Kings&Beggars”

Неділя, 6 травня

Сюжетні масові лицарські битви

Чемпіонат середньовічних ігор

Фестиваль Борщу (так смачно буде тільки у неділю)

Концерт особливих гостей з Києва “Гурт-Йо-Гурт” та львівського етно-рок гурту “Вітер”.

Джерело: ZAXID.NET
Розділи: Новини культури

21 травня

Інші дати
Мирон Зарицький
1889 – український математик, професор Львівського державного університету, дійсний член Наукового Товариства ім. Т. Шевченка (з 1927 р.), фундатор української математичної культури.
Розгорнути
Георгій Де-Метц
1861 –  український фізик і методист, авторитет у галузі радіоактивності, укладач першого в Україні курсу методики викладання фізики в школах.
Розгорнути
 Роман Сельський
1903 – український живописець, педагог. Роботи: «Двері», «Палуба корабля», «Натюрморт із книжкою», «Корабль Ванда» та ін.
Розгорнути
Народився Микола Пильчиков
(1857, м.Полтава – 1908) – український вчений-фізик, експериментатор, винахідник. Одним із перших розпочав вивчення радіоактивності, рентгенографії та радіоуправління, конструктор диференційного ареометра, термостата, сейсмографа.
На долині туман, На долині туман упав. Мак червоний в росі, Мак червоний в росі скупав. По стежині дівча, По стежині дівча ішло. Тепле літо в очах, Тепле літо в очах цвіло. (Василь Діденко)
Розгорнути

Новини Дивитися всі