chrome firefox opera safari iexplorer

Луцьк сьогодні відзначає День міста

21 серпня 2011 о 10:09

У Луцьку 21 серпня відзначатимуть День міста. Розпочнеться день святковими богослужіннями у храмах міста.

Про це  повідомили УНІАН у відділі інформаційної роботи міської ради.

Цього дня на головній площі міста – Театральному майдані, відбудеться урочиста академія з нагоди 926-ої річниці м. Луцька. Під час неї запланована церемонія вручення Луцьку Почесного прапора Європи. Також відбудеться відкриття виставки мап Великого князівства Литовського у Луцькому замку.

Крім того, у замку відбуватимуться фестиваль дзвонарного мистецтва «Благовіст Волині» та фестиваль ковальства та флористики «Солом’яна птаха». У Центральному парк культури і відпочинку ім. Лесі Українки — свято квітів «Луцьк квітучий».

Серед інших заходів цього дня: ретро-мелодії у виконанні духових оркестрів, ярмарок декоративно-прикладного та ужиткового мистецтва, майстер-класи майстрів народної творчості, книжковий ярмарок, гросмейстерський відкритий турнір з шахів, концерт творчих колективів національних культурних товариств Луцька «В сузір’ї культур», пісенна фієста «Рівне-Луцьк». Завершиться свято урочистим феєрверком.

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути