Кожна п'ята дитина в Україні народжується поза офіційним шлюбом. При цьому близько 10-12% пар в Україні не реєструють свої відносини, вважаючи, що і так перебувають у шлюбі.
Про це повідомила провідний науковий співробітник Інституту демографії і соціологічних досліджень імені М.В. Птухи НАН України Людмила Слюсар.
«Зараз дуже часто не реєструють свій шлюб, хоча і народжується дитина, а найчастіше відбувається так, що реєструють шлюб після народження дитини. А в деяких країнах Європи, скажімо, вже понад 50% дітей народжується у жінок, які не перебувають у зареєстрованому шлюбі» , — додала вона.
Також за її словами, в Україні відбувається зміна вікової моделі вступу в шлюб.
«У нас відбувається зміна вікової моделі шлюбності відповідно до загальноєвропейської тенденцією. Тобто поступово підвищується вік вступу в шлюб. Тому що сучасна людина більше часу витрачає на своє навчання, здобуття освіти, професії і відповідно шлюб не вкладається до завершення цього періоду. Однак, українці раніше вступають в шлюб, ніж в більшості країн Європи», — зазначила фахівець.
Вона також повідомила, що середній вік чоловіків, вперше вступають у шлюб, становить 26-27 років, а жінок — 24 роки.
При цьому, за даними Слюсар, близько 10-12% пар в Україні не реєструють свої шлюбні відносини, вважаючи, що і так перебувають у шлюбі.
«Цікаво, що близько 50% молоді хотіли б почати своє життя з незареєстрованого шлюбу, але на питання, яка найкраща форма відносин між батьками для дитини, 85% відповідають, що все ж таки це офіційно зареєстрований шлюб», — зазначила вона.