chrome firefox opera safari iexplorer

Майстер з Буковини виготовив двометровий м'яч з дерева

18 жовтня 2011 о 08:58

53-річний мешканець села Мошанець Кельменецького району Чернівецької області, колишній випускник Вижницького училища прикладного мистецтва Іван Ткач змайстрував точну копію футбольного м'яча з дерева.

Дерев'яна копія вдесятеро більша за оригінальні розміри м'яча і сягає в діаметрі 2 метри 20 сантиметрів.

За словами майстра, ідея створити м'яча виникла у нього на почату 2011 року, після перегляду по телевізору одного із перших візитів президента УЕФА Мішеля Платіні до України, який інспектував готовність вітчизняних стадіонів до Євро-2012.

Наступного ж дня чоловік взявся за реалізацію задуму. Буковинець вирахував, щоб у виробі не було найменшої шпарини, вибрав спосіб вигинання деталей. Майстер ще з училища знав, що дерево від вологи може «вести», крутити, тож вигадав власний метод протидії цим природнім процесам.

У нього кожна латка складається з 19 окремих, різних за розміром і конфігурацією, дощечок, склеєних і скручених між собою шурупами. Всього ж Ткач філігранно виготовив і припасував 684 деталі унікального виробу. Всі вони однакового кольору і ширини. М'яч Ткача складається з 36 латок: 12 п'ятикутних і 24 – шестикутних.

Дерев'яний м'яч житель Буковини робив більше півроку, витративши 1,5 кубометра деревини, 10 літрів клею і лаку, кілька кілограмів шурупів і саморізів. Загалом на матеріали Ткач витратив майже три тисячі гривень. Крім того, майстер виготовив спеціальну підставку, в якій «сувенір» лежить, ніби в долоні.

За словами майстра, такий м'яч «можна буде встановити біля кожного українського стадіону, де проводитимуть матчі Євро-2012 — це буде ексклюзивний виріб, що приверне увагу уболівальників зі всієї Європи».

Ткач переконаний, що до початку Чемпіонату Європи з футболу в Україні встигне виготовити ще три подібні м'ячі. «Досвід і навички уже маю. Зроблю навіть з червоного дерева, якщо тільки буде замовлення й гарантія оплати», — зазначив буковинець.

25 грудня

Інші дати
Народився Григорій Верьовка
(1895, с.Березна, Чернігівська область - 1964) — український композитор і хоровий диригент, педагог. Організатор Українського державного народного хору, його художній керівник і головний диригент (1943 – 1964). 1964 хору присвоєно ім»я Григорія Верьовки.
Розгорнути
Народився Олесь (Олександр) Бердник
(1927, с. Вавилове Херсонської обл. - 2003) - український письменник-фантаст, громадський діяч, правозахисник. Автор книжок "Поза часом і простором", "Шляхи титанів", "Стріла часу", "Серце Всесвіту" та ін.
Розгорнути