chrome firefox opera safari iexplorer

Майстер з Буковини виготовив двометровий м'яч з дерева

18 жовтня 2011 о 08:58

53-річний мешканець села Мошанець Кельменецького району Чернівецької області, колишній випускник Вижницького училища прикладного мистецтва Іван Ткач змайстрував точну копію футбольного м'яча з дерева.

Дерев'яна копія вдесятеро більша за оригінальні розміри м'яча і сягає в діаметрі 2 метри 20 сантиметрів.

За словами майстра, ідея створити м'яча виникла у нього на почату 2011 року, після перегляду по телевізору одного із перших візитів президента УЕФА Мішеля Платіні до України, який інспектував готовність вітчизняних стадіонів до Євро-2012.

Наступного ж дня чоловік взявся за реалізацію задуму. Буковинець вирахував, щоб у виробі не було найменшої шпарини, вибрав спосіб вигинання деталей. Майстер ще з училища знав, що дерево від вологи може «вести», крутити, тож вигадав власний метод протидії цим природнім процесам.

У нього кожна латка складається з 19 окремих, різних за розміром і конфігурацією, дощечок, склеєних і скручених між собою шурупами. Всього ж Ткач філігранно виготовив і припасував 684 деталі унікального виробу. Всі вони однакового кольору і ширини. М'яч Ткача складається з 36 латок: 12 п'ятикутних і 24 – шестикутних.

Дерев'яний м'яч житель Буковини робив більше півроку, витративши 1,5 кубометра деревини, 10 літрів клею і лаку, кілька кілограмів шурупів і саморізів. Загалом на матеріали Ткач витратив майже три тисячі гривень. Крім того, майстер виготовив спеціальну підставку, в якій «сувенір» лежить, ніби в долоні.

За словами майстра, такий м'яч «можна буде встановити біля кожного українського стадіону, де проводитимуть матчі Євро-2012 — це буде ексклюзивний виріб, що приверне увагу уболівальників зі всієї Європи».

Ткач переконаний, що до початку Чемпіонату Європи з футболу в Україні встигне виготовити ще три подібні м'ячі. «Досвід і навички уже маю. Зроблю навіть з червоного дерева, якщо тільки буде замовлення й гарантія оплати», — зазначив буковинець.

5 листопада

Інші дати
5 листопада відзначають:
  • Всесвітній день поширення інформації про проблему цунамі.
  • Розгорнути
    1953 – урочисте відкриття мосту Патона у Києві
    Єген Патон (4 березня 1870, Ніцца, Франція – 1953) - вчений, фахівець в галузі мостобудування та електрозварювання. Під керівництвом Є.Патона в Києві збудований міст через Дніпро, названий згодом його ім’ям.
    Розгорнути
    Народився Дмитро Мирон-Орлик
    (1911, с. Рай, Тернопільська область – 1942) – громадський і військовий діяч ОУН, публіцист.
    «Хай згинуть наші імена, щоб тільки жила вічно Українська нація! » (Дмитро Мирон-Орлик)
    Розгорнути
    Народився Яків Щоголів (Щоголев)
    (1823, м. Охтирка Сумської обл. - 1898) - український поет. Автор збірок "Ворскло. Лірена поезія", "Слобожанщина", поезій для дітей. Багато його віршів стали піснями ("Пряха", "Осінь" та ін.)
    Розгорнути
    Народився Ігор Дзеверін
    (1929, с. Драбів Черкаської області, - 2001) - український літературознавець, критик, упорядник творів І. Франка.
    Розгорнути